تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

جف بزوس مدیرعامل آمازون: برای موفق‌شدن هم باید سختی داشت و هم انعطاف!

0
امتیاز دهید

سایت آمازون از مشهورترین سایت‌های جهان است و طبیعی است این سایت جزء گران‌‌قیمت‌ترین سایت‌های جهان محسوب ‌شود. این سایت که ابتدا برای خرید کتاب و مجلات راه‌اندازی شد اما اکنون بزرگ‌ترین سایت تجاری آنلاین جهان است. جف بزوس یکی از دو پایه‌گذار این سایت در مصاحبه‌ای با مجله نیویورکر گفته است:

خیلی از مردم به این اعتقاد دارند که باید در لحظه زندگی کرد اما من جزو این دسته نیستم.فلسفه و دیدگاه من این است که درباره آینده و اهمیت زمان چه در امروزه و چه در آینده فکر کنیم و سعی کنیم قدر این زمان را بدانیم و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که در آینده حس راضی‌بودن را داشته باشیم.همیشه سعی کرده‌ام که برای آینده برنامه‌ریزی کنم و به هدفی که می‌خواهم برسم تا بتوانم از خودم راضی باشم، با این شیوه همیشه موفق بوده‌ام

جالب است که این متخصص نرم‌‌افزار و تاجر بسیار موفق در روانشناسی هم سررشته دارد:

پیشنهاد می کنیم بخوانید  معاون رییس جمهور: وام دادن به استارتاپ‌ها خیانت به آنهاست

«برای موفق‌شدن هم باید سختی داشت و هم انعطاف، اگر بیش از حد نرم باشید با هر مشکلی متوقف می‌شوید و نمی‌توانید از راه‌های سخت بگذرید.

اگر هم اصلا انعطاف نداشته باشید با روبه‌رو شدن با هر مسئله‌ای که راه‌حل آن را نمی‌دانید خودتان را خواهید دید که مرتب سر به دیوار می‌کوبید و به هیچ راه‌حل دیگری فکر نمی‌کنید.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.