تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

راه حل برای خانه دار شدن زوج های جوان

0
امتیاز دهید

اگر اجاره خانه در کنار قسط بانک ، از حقوق زوج جوان کسر شود ، عملا پس انداز غیر ممکن میشود و امکان خرید خانه و خانه دار شدن ، وجود نخواهد داشت.

وضعیت وقتی بغرنج تر میشود که وام دریافتی بازدهی نداشته باشد ، صریح تر ، دریافت وام توجیه اقتصادی نداشته است ، نوعا وام های دریافتی زوج های جوان در بدو ازدواج در موارد مصرفی هزینه میشود که فاقد بازده است.

تشریفات ازدواج از قبیل خرید طلاآلات ، جشن ازدواج ، جهیزیه و هزینه های غیر ضرور دیگر ، بعضا معادل ۵٠ درصد قیمت خرید خانه است و جالب است که در مواردی این هزینه ها با وام هم انجام میشود و در یکسال اول ازدواج ، باید با بهره ٢٧ درصد باز پرداخت شود

مناسک ازدواج در ایران و هزینه هائی که به طرفین تحمیل میشود با واقعیت های جدید اقتصاد ایران منطبق نیست ، هزینه هائی که زوجین در مناسک ازدواج انجام می دهند متناسب با نفت ١٢٠ دلار است و نه نفت ۶٠-۵٠ دلاری موجود،
متناسب با نفت گران، آداب ازدواج در ایران تغییر کرد و با سقوط قیمت نفت ، باید بسیاری از این هزینه ها حذف می شد اما حذف نشده است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  ۸ برداشت نادرست صاحبان کسب و کار؛ اشتباهات بازاریابی دیجیتال

تنها راه خانه دار شدن زوج های جوان حذف ٩۵ درصد هزینه های ازدواج و تخصیص آن به خرید یک واحد مسکونی ۶۰ متری با وام بانک مسکن است ( اضافه شود به لیست قبلی در خصوص وام های دارای توجیه اقتصادی ) ، زوج جوانی که خانه ندارد ، تهیه جهیزیه باید به حد لوازم خانه یک دانشجو کاهش یافته و منابع تهیه جهیزیه ، برای خرید خانه تخصیص یابد.

نود درصد هزینه های ازدواج در ایران باید حذف شود و با صرفه جوئی انجام شده یک واحد ٢۵٠ میلیون تومانی با وام بانک مسکن خریداری شود.

محمد حسین ادیب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.