تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

راه حل برای خانه دار شدن زوج های جوان

0
امتیاز دهید

اگر اجاره خانه در کنار قسط بانک ، از حقوق زوج جوان کسر شود ، عملا پس انداز غیر ممکن میشود و امکان خرید خانه و خانه دار شدن ، وجود نخواهد داشت.

وضعیت وقتی بغرنج تر میشود که وام دریافتی بازدهی نداشته باشد ، صریح تر ، دریافت وام توجیه اقتصادی نداشته است ، نوعا وام های دریافتی زوج های جوان در بدو ازدواج در موارد مصرفی هزینه میشود که فاقد بازده است.

تشریفات ازدواج از قبیل خرید طلاآلات ، جشن ازدواج ، جهیزیه و هزینه های غیر ضرور دیگر ، بعضا معادل ۵٠ درصد قیمت خرید خانه است و جالب است که در مواردی این هزینه ها با وام هم انجام میشود و در یکسال اول ازدواج ، باید با بهره ٢٧ درصد باز پرداخت شود

مناسک ازدواج در ایران و هزینه هائی که به طرفین تحمیل میشود با واقعیت های جدید اقتصاد ایران منطبق نیست ، هزینه هائی که زوجین در مناسک ازدواج انجام می دهند متناسب با نفت ١٢٠ دلار است و نه نفت ۶٠-۵٠ دلاری موجود،
متناسب با نفت گران، آداب ازدواج در ایران تغییر کرد و با سقوط قیمت نفت ، باید بسیاری از این هزینه ها حذف می شد اما حذف نشده است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  ۱۰ لازمه موفقیت که هیچ ربطی به هوش شما ندارد

تنها راه خانه دار شدن زوج های جوان حذف ٩۵ درصد هزینه های ازدواج و تخصیص آن به خرید یک واحد مسکونی ۶۰ متری با وام بانک مسکن است ( اضافه شود به لیست قبلی در خصوص وام های دارای توجیه اقتصادی ) ، زوج جوانی که خانه ندارد ، تهیه جهیزیه باید به حد لوازم خانه یک دانشجو کاهش یافته و منابع تهیه جهیزیه ، برای خرید خانه تخصیص یابد.

نود درصد هزینه های ازدواج در ایران باید حذف شود و با صرفه جوئی انجام شده یک واحد ٢۵٠ میلیون تومانی با وام بانک مسکن خریداری شود.

محمد حسین ادیب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.