تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

استارت ویندوز XP در حالت غیر عادی

0
امتیاز دهید

زمانیکه ویندوز شما مشکل پیدا می کند و دیگر قادر به بالا آوردن ویندوز نیستید بهترین گزینه ای که در برابر شماست استفاده از Safe Mode است.

ابتدا کامپیوتر را restart کنید آغاز بالا آمدن کامپیوتر کلید Ctrl را فشرده و نگه دارید تا منوی Start up ظاهر شود که در آن چندین گزینه برای استارت ویندوز وجود دارد اگر دو ویندوز داشته باشید از شما خواسته می شود یکی را انتخاب کنید.

در بعضی از کامپیوتر ها می توانید از کلید F8 برای این منظور استفاده کنید. بعد از ظاهر شدن منوی Start up شماره ای را که در مقابل Safe Mode قرار دارد وارد کنید و کلید اینتر را بزنید. اکنون وارد Safe Mode شده اید و می توانید مشکل ویندوز را حل کنید شاید بخواهید از system restore استفاده کنید یا از یک نرم افزار استفاده کنید یا بخواهید علت مشکل را پیدا کنید اکنون کامپیوتر در اختیار شماست.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  راهنمای دستورات MS-DOS در ویندوز

در Safe Mode امکان ارتباط با شبکه را ندارید. شما می توانید در هنگام انتخاب، گزینه زیر را انتخاب کنید

Safe Mode with Networking

این گزینه به شما امکان ارتباط با شبکه را می دهد. یا می توانید گزینه

Safe Mode with Command Prompt

را انتخاب کنید این حالت مانند Safe Mode است با این تفاوت که فضای گرافیکی که در Safe Mode وجود داشت اکنون در اختیار ندارید.

گزینه دیگری که می توانید انتخاب کنید عبارت است از:

Last Known Good Configuration

با انتخاب این گزینه به طور خودکار با استفاده از اطلاعات registry که در آخرین shut down ذخیره شده است کامپیوتر را استارت می کند. این گزینه در بسیاری از موارد راه گشا است. مواردی وجود دارد که Safe Mode نمی تواند به شما کمک کند مانند زمانیکه فایلهای راه انداز ویندوز خراب شوند در این حالت recovery console می تواند به شما کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.