تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

سبک جدیدی در جاسوسی اطلاعات

بسیاری از نرم‌افزارها از میکروفون تلفن همراه هوشمند کاربران به‌صورت کاملاً مخفیانه در جهت پیش برد اهداف تبلیغاتی‌شان استفاده می‌کنند.

0
امتیاز دهید

بسیاری از نرم‌افزارها از میکروفون تلفن همراه هوشمند کاربران به‌صورت کاملاً مخفیانه در جهت پیشبرد اهداف تبلیغاتی‌شان استفاده می‌کنند.به گزارش مجله خبری تکنولوژی روز از وب‌سایت خبری تحلیلی ubergizmo، شاید برای شما نیز پیش‌آمده باشد که با شخصی درباره محصولی مکالمه حضوری دارید و سپس به‌صورت کاملاً ناگهانی با تبلیغ آن محصول در شبکه‌های اجتماعی مواجه می‌شوید.

بر اساس تحقیقات جدید محققان برخی از نرم‌افزارها در ساختار خود از نرم‌افزار ویژه‌ای که کمپانی آلفونسو طراحی کرده است برای تبلیغات استفاده می‌کنند.

این نرم‌افزار از سوی آلفونسو در ابتدا برای ردیابی عادات تماشای برنامه‌های تلویزیونی کاربران ساخته‌ شده بود که بعدها کاربری‌های دیگری نیز یافته است.

جالب است بدانید که این نرم‌افزار از میکروفون دستگاه هوشمند افراد برای دریافت سیگنال صداهای پخش‌ شده از برنامه‌های تلویزیونی و مطابقت آنها با پایگاه داده‌اش استفاده می‌کند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  هشدار مهندسان اپل درباره امنیت آیفون‌ها

این نرم‌افزار که به‌نوعی مانند نرم‌افزار شازم برای تشخیص موسیقی پخش‌شده عمل می‌کند بر روی نرم‌افزارهای دیگری نظیر بازی‌ها نصب می‌شود و عادات تلویزیونی کاربران را تشخیص می‌دهد.
البته لازم به ذکر است که این نرم‌افزار به‌صورت کاملاً مخفیانه عمل نمی‌کند، بلکه کاربران در هنگام ارائه اجازه برای دسترسی‌های هر نرم‌افزاری بخش‌های مربوط به این نرم‌افزار را نیز تائید می‌کنند.

با این‌ حال از آنجایی‌که بسیاری از کاربران این موارد را با دقت مطالعه نمی‌کنند، استفاده‌های این‌چنینی از حریم خصوصی آنها نیز اتفاق خواهد افتاد و در عمل جاسوسی اطلاعات آنها انجام می‌گیرد که متأسفانه قانونی نیز هست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.