تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

واحد پول جدید از بیت‌کوین منشعب شد

0
امتیاز دهید

واحد پولی جدید WCX که بزودی جای BitCoin را خواهد گرفت! اولین واحد بیت‌‎کوین نقد (Bitcoin Cash)، که انشعابی از بیت‌کوین است، روز سه‌شنبه “استخراج شد.”

برخی نگران آن بودند که با تولد بیت‌کوین نقد، ارزش بیت‌کوین دچار نوسان‌ شدیدی شود، اما با گذشت یک روز از استخراج اولین بیت‌کوین نقد، هنوز چنین اتفاقی نیفتاده است.
در حالی که بهای هر بیت‌کوین با افتی اندک حدود ۲۷۰۰ دلار است، هر واحد بیت‌کوین نقد بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار معامله شده است.

هدف از انشعاب جدید از بیت‌کوین تسریع تراکنش‌ها بوده است. اسکناس یا سکه بیت‌کوین وجود ندارد و بیت‌کوین یک روش پرداخت دیجیتال است که بر مبنای رمزنگاری و با شبکه‌ای از کامپیوترها ممکن می‌شود. بیت‌کوین بانک مرکزی یا هیچ مرکز دیگری ندارد و نقل و انتقال‌ها با تایید در شبکه ممکن می‌شود.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  تهدیداتی که کریپتوفیشینگ به شما تحمیل می‌کند!

اعضای این شبکه می‌توانند با حل مسائل ریاضی بیت‌کوین‌های جدید استخراج کنند. هر بیت‌کوین زنجیره‌ای دیجیتال از سوابق تراکنش دارد ( blockchain) که به صورت توزیع‌شده روی شبکه ذخیره‌سازی و به روزرسانی می‌شود.

زنجیره بیت‌کوین ظرفیت اضافه شدن فقط یک مگابایت اطلاعات در هر ۱۰ دقیقه را دارد. اما حال پس از ماه‌ها بحث داخلی بین اعضای شبکه بیت‌کوین، عده‌ای زنجیره بیت‌کوین نقد را به ترتیبی از کد اصلی منشعب کرده‌اند که ظرفیت آن به ۸ مگابایت می‌رسد.

آنها امیدوارند که به این ترتیب سرعت تراکنش‌ها در شبکه بالا برود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.