تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

USB-C چیست ؟

0
امتیاز دهید

این پورت در چند سال آینده استاندارد ارتباطات داده خواهد شد و می تواند راه شما برای شنیدن صدا و شارژ کردن دستگاه های خود باشد.

USB Type-C، که اغلب فقط USB-C نامیده می شود، دارای مزایای فراوانی است، اما تغییر از پورت هایی که می شناسید و به آن ها عادت دارید، در ابتدا کمی سخت خواهد بود.

با این حال، USB-C به معنای دقیق کلمه “باحال” است، و شما باید برای استفاده از آن هیجان زده باشید.

اولین چیزی که در مورد USB-C شنیده اید این است که کوچک است.فقط کمی بزرگتر از یک میکرو USB است و بسیار فشرده تر از اتصال مستطیلی USB-A است که ما برای ۲۰ سال گذشته با آن زندگی کرده ایم.

هرکسی که سعی کرده (و سعی خواهد کرد) ورود USB به پورت را به درستی انجام دهد، در مورد یک ویژگی Type-C خوشحال خواهد شد! این ویژگی این است که Type-C کاملا برگشت پذیر است و از هردو طرف وارد پورت می شود.

پلاگین متقارن است و به هر دو روش عمل می کند، بنابراین شما لازم نیست که در مورد شناخت جهت پورت،استرس داشته باشید.

علاوه بر این، طراحی USB-C بسیار قوی تر است، بنابراین باید بلندتر از سخت افزار قدیمی تر USB باشد.

کابل دوطبقه نوع C می تواند سیگنال های ویدئویی، صدا و همچنین ۱۰۰ وات قدرت (با استاندارد USB-PD) را انتقال دهد.این می تواند در هر دو جهت نیز انجام شود.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  تغییر نام محصول جدید گوگل

بنابراین شما می توانید از یک تلفن برای موارد دیگری استفاده کنید.

البته شما باید مراقب کابل های نوع C باشید.این کابل ها اگر خوب طراحی نشده باشند، میتوانند دستگاه های الکترونیکی شما را بسوزانند.

 

USB Type-C و استاندارد USB 3.0 / 3.1 همپوشانی زیادی دارند.با این حال، اینها چیزهای مختلف هستند.

نوع C از نظر فنی، فقط یک طراحی فیزیکی است، نه یک استاندارد انتقال داده.ممکن است یک کابل Type-C وجود داشته باشد که هنوز در عمل یک USB 2.0 است.

شما باید مشخصات هر گونه کابل یا دستگاه که با پورت های USB-C خریداری می کنید را بپرسید تا  مطمئن شوید.

USB 2.0 حداکثر سرعت ۲۸۰ مگابیت در ثانیه را ارائه می دهد اما سرعت نسل  ۳٫۰ تا ۵ گیگابیت در ثانیه و ۳٫۱ تا ۱۰ گیگابایت در ثانیه است.

هنگامی که دستگاه شما به USB 3.1 وصل است، Type-C به راحتی می تواند دستگاه های چندگانه را متوقف کند و در حالت های مختلف کار کند – شارژ، صدای خروجی، انتقال داده ها به چندین دستگاه جانبی و غیره.

برخی از دستگاه ها جوری تغییر کرده اند که تنها با استفاده از USB Type-C کار کنند.بسیاری از گوشی های هوشمند دارای جک هدفون هستند و برخی از رایانه های مانند مک بوک و Pixelbook همه نوع C هستند.در حال حاضر، این به معنای استفاده از آداپتورها است، اما روزی خواهد آمد که همه چیز Type-C باشد.

آن روز،دور نیست.

 

منبع : Extremetech

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.