تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

سرعت بیشتر با نسخه جدید فایرفاکس

0
امتیاز دهید

موزیلا به تازگی جدیدترین نسخه مرورگر فایرفاکس موسوم به کوانتوم را به منظور ارتقای سرعت منتشر کرده است.
به گزارش مجبه خبری تکنولوژی روز از ایسنا، به نقل از سی نت، از آنجا که تنها مرورگرهای پرسرعت با قابلیت‌های بالا مورد استقبال کاربران اینترنتی قرار گرفته‌اند، سایر مرورگرهایی که سرعت پایینی دارند به تدریج در حال حذف شدن از بازار مرورگرهای اینترنتی هستند. بنابراین شرکت موزیلا فایرفاکس به تازگی از انتشار جدیدترین نسخه مرورگر فایرفاکس موسوم به کوانتوم خبر داده است.

این شرکت تحت تاثیر رقابت با سایر مرورگرهای پرسرعت و قابل اطمینان، مرورگر خود را به‌روزرسانی و نسخه کوانتوم را منتشر کرده است. طبق اعلام موزیلا، سرعت نسخه جدید مرورگر فایرفاکس کوانتوم از سرعتی دو برابر سرعت پیشین آن برخوردار است که قرار است با انتشار نسخه دیگری در سال آینده میلادی ۲۰۱۸ این سرعت نیز دوباره به دو برابر افزایش یابد.

نسخه جدید کوانتوم که نسخه ۵۷ مرورگر فایرفاکس محسوب می‌شود، مرورگری متن باز و پر سرعت است. شرکت موزیلا مدعی شده است که فایرفاکس کوانتوم از مرورگر گوگل کروم نیز پر سرعت‌تر است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  تهدیدات اینترنت اشیاء سازمانی برای امنیت فضای ابری و فناوری اطلاعات

نسخه کوانتوم میزبان افزونه‌ها و پلاگین‌های جدید و گوناگون بسیاری شده است و با بکارگیری فناوری‌های جدید، دسترسی راحت‌تر به خدمات واقعیت مجازی، پرداخت آنلاین و اجرای ساده تر بازی‌های وب فراهم شده است.

زمانی که مرورگر فایرفاکس در سال ۲۰۰۴ میلادی عرضه شد، توانست موقعیتی که مرورگر اینترنت اکسپلورر برای خود دست و پا کرده بود را به سختی به چالش بکشاند اما پس از آنکه مروگر گوگل کروم عرضه شد و با موفقیت و استقبال زیادی از سوی کاربران مواجه شد، نقش پررنگ خود را در بازار مرورگرها از دست داد.

هم اکنون نسخه به‌روزرسانی شده و جدید مرورگر فایرفاکس کوانتوم برای تمامی کاربران اینترنتی که از سیستم‌های عامل مختلف رایانه و گوشی همراه استفاده می‌کنند، قابل دسترسی و دانلود است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.