تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

اپل سال آینده سه آیفون دیگر با طراحی آیفون ۱۰ روانه بازار می‌کند

0
امتیاز دهید

آیفون ۱۰ به اندازه‌ای در بازار موفق عمل کرده است که کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند اپل سال آینده سه آیفون دیگر با طراحی آیفون ۱۰ روانه بازار خواهد کرد.اپل در آیفون ۱۰ طراحی جدیدی را به لطف پنل‌نمایش تمام صفحه این گوشی به خدمت گرفته است و کارشناسان صنعت موبایل بر این باور هستند که سال آینده اپل تمامی گوشی‌های آیفون ۲۰۱۸ خود را باهمین طراحی راهی بازار خواهد کرد.

باخبر شدیم Ming-Chi Kuo به عنوان یکی از کارشناسان معتبر موسسه KGI که سابقه خوبی در پیش‌بینی برنامه‌های اپل دارد ادعا کرده است که اپل سه آیفون سال ۲۰۱۸ خود را با طراحی شبیه به چیزی که در آیفون X شاهد آن هستیم راهی بازار کند.

در این بین وب‌سایت MacRumors هم به یادداشتی دست پیدا کرده است که این پیش‌بینی را تایید می‌‌کند. بر اساس این یادداشت آیفون‌های ۲۰۱۸ با طراحی آیفون X و در سه ابعاد مختلف راهی بازار خواهند شد.

بر اساس این یادداشت:

اولین گوشی آیفون ۲۰۱۸ از پنل نمایشی تمام صفحه از نوع OLED با ابعاد ۵٫۸ اینچ بهره خواهد گرفت. گوشی بعدی اپل هم ابعادی ۶٫۵ اینچی با پنل OLED دارد که احتمالا آنرا در بازار با نام آیفون X پلاس بشناسیم و آخرین گوشی آیفون ۲۰۱۸ اپل صفحه‌نمایشی ۶٫۱ اینچی از نوع LCD خواهد داشت.

به این ترتیب می‌توان از این پیش‌بینی این‌گونه برداشت کرد که اپل گوشی‌های ۲۰۱۸ خود را که پنل OLED در آن‌ها به خدمت گرفته شده را با امکانات سخت‌افزاری قوی‌تر و البته قیمت گران‌تر راهی بازار خواهد کرد.

از طرف دیگر به احتمال زیاد آیفون ۲۰۱۸ که در آن پنل LCD استفاده شده نیز سخت‌افزار ضعیف‌تری نسبت به دو آیفون دیگر ۲۰۱۸ اپل خواهد داشت و برای مشتریانی ساخته می‌شود که قصد خرید آیفون جدید اپل را دارند اما نمی‌خواهند بودجه زیادی برای خرید این گوشی خرج کنند.
در همین زمینه Ming-Chi Kuo پیش‌بینی کرده است که آیفون ۲۰۱۸ اپل با صفحه‌نمایش LCD قیمتی حدود ۶۴۹ تا ۷۴۹ دلار خواهد داشت و با این حساب می‌توان گفت قیمت این گوشی نزدیک به قیمت فعلی آیفون ۸ اپل خواهد بود.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  صفحه آیفون ۱۰ هفت میلیون تومانی باگ‌های عجیبی دارد!

از طرف دیگر گفته می‌شود که ممکن است تمامی سه گوشی آیفون ۲۰۱۸ اپل از امکاناتی که در آیفون X شاهد آن‌ها بودیم بهره خواهند گرفت و در این گوشی‌ها شاهد سیستم دوربین TrueDepth و پنل نمایش تمام صفحه‌ خواهیم بود.

آیفون X اپل اولین گوشی آیفون به حساب می‌آید که در آن شاهد حذف دکمه هوم هستیم، برای اولین بار در این گوشی ویژگی فیس آی‌دی نیز برای تشخیص هویت کاربر از طریق چهره وی به خدمت گرفته شده است.

این موارد باعث شده است تا آیفون X به عنوان گران‌ترین گوشی آیفون در تاریخ ده ساله تولید این گوشی‌ها به حساب بیاید. ظاهرا اپل برای ویژگی فیس‌ آی‌دی برنامه‌های دیگری نیز در سر می‌پروراند و اگر اخبار فارنت را دنبال کرده باشید حتما چشم شما به خبر مجهز شدن نسل بعدی هوم‌پاد اپل به فیس‌آی‌دی هم افتاده است.

در مجموع باید گفت هنوز تا عرضه آیفون‌های ۲۰۱۸ راه درازی را در پیش داریم و چه بسا که این گوشی‌ها میزبان ویژگی‌های جدید دیگری نیز باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.