تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

اینستاگرام پشتیبانی از نوشتار راست‌چین را برای زبان فارسی اضافه کرد

0
امتیاز دهید

اینستاگرام در آخرین آپدیت خود پشتیبانی از نوشتار راست‌چین را برای زبان‌هایی از جمله فارسی و عربی اضافه کرد. به این ترتیب کپشن‌ها و کامنت‌های شما حالا به‌صورت صحیح و از راست به چپ نوشته خواهند شد.حتماً می‌دانید در حال حاضر با این‌که اینستاگرام زبان فارسی را به اپلیکیشن خود اضافه کرده اما وقتی بخواهید برای پست خود تصویر یا همان کپشن بگذارید سطر اول به صورت چپ‌چین درج شده و به همین دلیل نوشته به هم ریخته به نظر می‌رسد. خوشبختانه اینستاگرام در آخرین نسخه از اپلیکیشن خود این مشکل را رفع کرده است.

پشتیبانی کامل از زبان‌های راست‌چین از فارسی، عربی و عبری شروع شده و با این‌که هنوز زبان‌هایی مثل اردو و آذری پشتیبانی نشده‌اند اینستاگرام قول رفع مشکل این زبان‌ها را نیز داده است. به گفته اینستاگرام پشتیبانی از نوشتار راست‌چین ملزم به فرمت مجدد کل اپلیکیشن داشته و برای همین تا این زمان به طول انجامیده است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  پیدا کردن افراد در اینستاگرام به وسیله شماره موبایل

آپدیت جدید اینستاگرام بیشتر کاربران منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را هدف قرار داده چرا که گفته می‌شود اینستاگرام در این کشورها بیش از ۶۰ میلیون کاربر دارد. این آپدیت ابتدا برای اندروید منتشر شده که سیستم‌عامل مورد استفاده بیش از ۷۰ درصد کاربران این منطقه است اما آپدیت iOS نیز به‌زودی از راه خواهد رسید.

گفتنی است این تغییر زمانی قابل مشاهده خواهد بود که از اینستاگرام با زبان فارسی استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.