تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

تابستان آینده در انتظار آیفون ۵ و مزیت های فوق العاده اش

0
امتیاز دهید

به نقل از محافل آگاه در اینترنت ، کمپانی اپل با شرکتهایی نظیر Fox link ،Gold Circuit Electronics بعنوان تأمین کنندگان قطعات آیفون ۵ همکاری میکند؛ خبرها حاکی از آن است که برنامه ریزی های صورت گرفته نشان از این دارد که نسل جدید آیفون تا تابستان آینده به عرضه خواهد شد.

آیفون ۵ و سرعت خیره کننده

انتظار میرود آیفون ۵ بر روی پردازنده جدید A5 که بر اساس پردازشگر ARM’s Cortex A9 استوار است، اجرا شود.انتظار می رود پردازنده چند هسته ای باعث افزایش قابل توجه سرعت آیفون ۵ گردد. همچنین این احتمال وجود دارد که اپل برای بالابردن قابلیت های گرافیکی آیفون ۵ از پردازنده دو هسته ای SGX543 استفاده کند. این بدان معنی است که شما میتوانید از کیفیت ۱٫۰۸۰P ، به همراه فناوری HDMI بهره مند شوید.

به گزارش وین بتا به نقل از AITnews، علاوه بر مزیتهای یاد شده نسل جدید آیفون از ویژگی جدیدی پشیبانی میکند که در نسخه دوم آزمایشی ارائه شده سیستم عامل iOS 4.3 قابل اجرا خواهد بود. این ویژگی Media Stream نام دارد که نشان از برداشتن گام های نخست اپل به سمت شبکه های اجتماعی است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  هزینه‌های زیست‌ محیطی انفجار گوشی‌های هوشمند

کیف پول آیفون ۵

از سوی دیگر آیفون ۵ مجهز به فناوری NFC (توانایی برقراری ارتباط با پیرامون) خواهد بود، به نحوی که Benjamin Vigier مدیر تجاری جدید اپل با توجه به تجربه قابل بالایی که در زمینه فناوری اطلاعات و NFC دارد، وعده داده که آیفون ۵ تلفن همراه شما را به کیف پولی تبدیل کند که دارای ابزار گوناگونی باشد و علاوه بر در پرداخت الکترونیکی پول؛ بعنوان کلید درب و غیره نیز بتواند عمل کند.

انتظار می رود در زمینه عکس برداری و فیلمبرداری کیفیت بهتری را شاهد باشیم، به گونه ای که پیشرفتهایی در امکانات فلاش دوربین و طراحی بیرونی آنتن در نسل جدید تلفن هوشمند اپل صورت میپذیرد. ضمن اینکه نوع دیگری از برقراری ارتباط میان آیفون ۵ و Mac از طریق سیستم عامل Mac OS X Lion افزوده خواهد شد.

برخی از قابلیت های احتمالی آیفون ۵:

– گام شمار (ازطریق سنسور)
– کلید اتومبیل
– قابلیت کارت سوار شدن به هواپیما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.