تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

تروجان Geinimi گوشی های اندروید را آلوده ساخت

0
امتیاز دهید

تروجان جدیدی که اخیراً دستگاههای هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید را در کشور چین آلوده ساخته است، در صورت عدم کنترل می تواند اکوسیستم اندروید را با خطر مواجه کند.

این تروجان-ویروس که “Geinimi” نام دارد، هم اکنون تنها کاربران کشور چین را هدف قرار داده است و به سرقت اطلاعات شخصی موجود در موبایل های آنها می پردازد.

تروجان مذکور خود را در نرم افزارهایی با نام های Monkey Jump 2, Sex Positions, President vs. Aliens, City Defense و Baseball Superstars 2010 مخفی می کند، در حالیکه این برنامه ها آلوده به کدهای مخرب هستند.

به گزارش سایت وین بتا به نقل از TGDaily، موسسه تحقیقاتی و امنیتی LookOut اعلام کرده است برنامه نویسان این تروجان از یک حفره امنیتی که پیش از این در اندروید کشف شده بود استفاده کرده اند و آنرا به نحو چشمگیری برای اهداف خود خطرناک ساخته اند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  تابستان آینده در انتظار آیفون ۵ و مزیت های فوق العاده اش

هم اکنون هیچ یک از برنامه های فروشگاه اندروید به این تروجان آلوده نشده اند اما نرم افزارهایی که خارج از این فروشگاه قرار دارند می توانند به واسطه کدنویسی مجدد، آلوده شده باشند.

هنگامیکه نرم افزار آلوده در یک دستگاه موبایل به اجرا گذاشته شود، تروجان به صورت مخفی شروع به فعالیت کرده و اطلاعات شخصی کاربر را بدون آنکه وی متوجه شود به سوی مراکز هدف ارسال می کند. این فرآیند هر ۵ دقیقه یکبار تکرار می شود.

این تروجان را می توان دومین ویروس سیستم عامل اندروید به شمار آورد که دستگاه کاربران را آلوده می کند. اگر چنین مشکلاتی در آینده نیز پیش آید، می تواند بر محبوبیت کلی اندروید تاثیر گذار باشد. همان چیزی که اخیراً اپل در تبلیغاتش بر علیه مایکروسافت استفاده کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.