تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

نحوه رفع مشکل “Unfortunately App Has Stopped Working” در گوشی های هوشمند

0
5 (100%) 1 vote[s]

همه ما با این مشکل در گوشی مواجه شده ایم: “Unfortunately App Has Stopped Working”(متاسفانه کارکردن این برنامه متوقف شده است) یا “Not Responding” (پاسخگو نمی باشد) از این رو در این نوشته چند راه برای حل این مشکل به اشتراک می گذاریم.

دستگاه خود را ریستارت کنید

این ساده ترین راه حل است و در اکثر موارد خاموش کردن گوشی به سادگی باعث حل بسیاری از مسائل می شود. بنابراین اولین چیزی که پس از دریافت این خطا باید امتحان کنید این است که دستگاه را دوباره راه اندازی کنید.

نصب دوباره یا به روز رسانی برنامه

اگر در یک برنامه با این مسئله مواجه شده اید، به Playstore سر بزنید تا بررسی کنید که آیا برنامه شما منسوخ شده است یا خیر. اگر برنامه قدیمی شده، آن را به آخرین نسخه به روز کنید تا مشکل حل شود. گاهی اوقات برنامه ها قدیمی شده و به طور روان کار نمی کنند، یک به روز رسانی می تواند به انجام سریع و دوباره ی برنامه کمک کند. اگر برنامه به آخرین نسخه به روز باشد، می توانید برنامه را حذف کنید و سپس بعد از چند ثانیه دوباره آن را نصب کنید. اگر هنوز این مشکل وجود دارد، می توانید برنامه را به اجبار متوقف کنید و تا آمدن یک بروزرسانی جدید صبر کنید.

پاک کردن کَش

کَش فایل های موقتی است که توسط یک نرم افزار ساخته شده تا سریع تر کار کند، اما در برخی موارد، کَش قدیمی دلیلِ خوب کار نکردن برنامه است. برای پاک کردن کَش به Settings-> Installed Apps-> APP بروید، و فقط روی Clear cache کلیک کنید. همچنین می توانید دیتاهای برنامه را پاک کنید، اما به یاد داشته باشید اگر این کار را انجام دهید، مجبور می شوید تنظیمات برنامه را مجدد انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  پیام‌رسان مخصوص گوگل عرضه می‌شود

نسخه قدیمی تر برنامه را نصب کنید

گاهی اوقات برنامه ها بخاطر آپدیت بد منتشر شده از برنامه نویسان، بد کار می کند؛ در چنین مواردی، دانلود APK یک نسخه قبلی با ثبات تر از برنامه، مشکلات مربوط به برنامه را حل می کند. به یاد داشته باشید که از سایت های غیرقابل اعتماد دانلود نکنید چون احتمال دارد برنامه دارای ویروس باشد.

برگرداندن به تنظیمات کارخانه

اگر هیچ یک از راه حل های فوق برای شما کار نکرد، برگرداندن به تنظیمات کارخانه تنها گزینه ای است که باقی می ماند. این راه توصیه نمی شود مگر اینکه مشکل خیلی جدی باشد و هیچ یک از روش های بالا کار نکند؛ زیرا با این روش تمام اطلاعات خود را از دست خواهید داد. بنابراین اگر می خواهید این کار را انجام دهید، به یاد داشته باشید که به طور کامل از همه چیز نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه به Settings> Additional Settings> Backup and Reset> Factory data reset> Rest Phone بروید. سپس برای تایید وارد حساب کاربری Mi خود شوید.

منبع: c.mi.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.