تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

۹۸ درصد شارژرهای متفرقه آیفون خطر برق‌گرفتگی دارند

حدود نیمی از کابل‌های شارژی متفرقه برای آيفون مشکل داشتند و قطعاتی را در سیستم داخلی خود شامل می‌شدند که توان انتقال مناسب جریان الکتریسیته را نداشتند.

0
5 (100%) 1 vote[s]

تقریبا همه شارژهای تقلبی برای گوشی هوشمند آیفون که به صورت متفرقه در بازار فروخته می‌شوند، می‌توانند کاربران را در معرض شوک الکتریکی یا برق گرفتگی قرار دهند.

به گزارش مجله خبری تکنولوژی روز، کارشناسان مرکز امنیتی Electrical Safety First با مطالعه جدیدی که با پشتیبانی اپل به انجام رسید دریافتند از ۵۰ شارژی که شکل ظاهری آنها کاملا مشابه شارژر اصلی آیفون بوده است ۴۹ مورد مشکل داشتند و در آزمایش‌های امنیتی رد شدند.

تمامی این شارژرها از نقاط مختلف کشور بریتانیا جمع‌آوری شدند و کارشناسان در پایان بررسی‌های خود اعلام کردند از هر سه شارژر متفرقه یک مورد در همه بخش‌های امنیتی با مشکل مواجه شد و حدود نیمی از آنها در آزمایش قدرت الکتریکی از کار افتادند و این مسئله به آن معنی بود که تمامی این شارژرها می‌توانستند کاربر را در معرض خطر برق گرفتگی قرار دهند.
در این بررسی همچنین مشخص شد حدود نیمی از کابل‌های شارژی متفرقه برای آیفون مشکل داشتند و قطعاتی را در سیستم داخلی خود شامل می‌شدند که توان انتقال مناسب جریان الکتریسیته را نداشتند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  چگونه یک گوشی همراه را می توان رجیستر کرد؟

در بیانیه این مرکز امنیت دستگاه‌های الکترونیکی اعلام شد:

ما طیف گسترده‌ای از شارژرهای متفرقه مخصوص گوشی هوشمند آیفون را آزمایش کردیم و در پایان متوجه شدیم ۹۸ درصد آنها امکان بروز شوک الکتریکی کشنده، برق گرفتگی و آغاز آتش‌سوزی را شامل می‌شوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.