تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

آموزش بهینه سازی سایت – شناخت بازار در اینترنت (قسمت نهم)

0
امتیاز دهید

آموزش بهینه سازی سایت شناخت بازار در اینترنت (قسمت نهم)

شناخت بازار اینترنت یکی از مهمترین و اساسی ترین کارهایی است که هر صاحب تجارتی در ابتدای کارش باید در مورد آن تحقیق کند . در حقیقت همه چیز از اینجا شروع می شود. شناخت کافی از تجارتتان، اینکه مشتریان واقعی شما چه افرادی هستند ؟ چطور می توانید مشتریان را به دست آورید ؟ رقیبان شما چه افرادی هستند؟ و در حال حاضر در اینترنت چه کسانی در حال انجام تجارت شما هستند؟

پس شناخت کافی و کامل از تجارت باعث می شود که رقیبان را بهتر بشناسید و مشتریان را به سمت خود هدایت کنید و البته به رشد تجارت شما هم کمک می کند.

پس سه سوال کلیدی وجود دارد که باید به آنها پاسخ دهیم

۱ – مشتریان هدف شما چه کسانی هستند؟

.::. این است که دقیقاً آنها چه نوع افرادی هستند؟ آیا خانم هستند یا آقا؟ آیا درآمد یکسانی دارند؟ آیا افراد ثروتمندی هستند؟ آیا آنها ساکن ایران هستند یا در کشورهای دیگر سکونت دارند؟ آیا فقط فارسی زبان هستند؟ آیا فقط یک رایانه استفاده می کنند؟ این سوالات شخصیت مشتریان شما را مشخص می کند. شما باید به تمامی این سوالات در مورد تجارت خودتان پاسخ دهید. (مرکز آموزش های نوین آی تی) این به شما مشتریان هدف را مشخص می کند در صورتیکه مشتریان هدف را به خوبی نشناسید باید هزینه های اضافی بابت تبلیغات کنید

پیشنهاد می کنیم بخوانید  چه انتظاراتی باید از آی پد نسل سوم داشت؟

۲ – چه میزان از اینترنت سررشته دارند؟

.::. نکته ی بعدی این است که آنها به چه میزان از اینترنت استفاده می کنند؟ آیا در حال حاضر آنلاین هستند؟ چه سایت هایی بیشتر بازدید می کنند؟ در چه سایت هایی به سرگرمی های شخصی می پردازند؟ اگر می خواهید این کاربران را به سایت خود هدایت کنید، حالا باید با در نظر گرفتن چه افرادی رقیبان شما هستند این شروع کار هست.

۳ – رقیبان شما چه کسانی هستند؟

.::. برای شروع کار باید بدانید که چه افرادی رقیبان شما هستند و البته بسیاری از رقیبان آینده ی شما نیز به زودی وارد دنیای اینترنت خواهند شد. این نکته در مورد زمان مهم هست که آنها فعلاً وارد دنیای اینترنت نشده اند پس بهتر است که در زمینه ی رقیبان غیر اینترنتی خود هم اطلاعاتی را کسب کنید. حتی اگر فعالیت آنلاین نداشته باشند. نکته ی مهم اسن است که در حال حاضر چه کسانی رقیبان شما هستند. و از آنها چه چیزهایی را می توانید بیاموزید

در جلسه ی آینده به تشریح کامل این موضوع می پردازیم. امیدوارم تا اینجای مطلب مورد پسند شما دوستان و همراهان آموزش های نوین آی تی قرار گرفته باشه.

منتظر پیشنهادات شما دوستان هستم.

موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.