تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

آموزش بهینه سازی سایت (قسمت سیزدهم)

0
امتیاز دهید

آموزش بهینه سازی سایت (قسمت سیزدهم)

:: اولویت بندی لیست

ممکن است که شما لغات بسیاری را برای سایتتان در لیستتان قرار دهید. حالا مهم ترین بخش رو باید مورد بررسی قرار دهیم. و آن اولویت بندی کلمات کلیدی است.

لغات را بر اساس مهم بودن مرتب کنید

و در لیستتان یک ستون جدید ایجاد کنید. در آینده این ستون کمک بسیار ی به ما می کند. این ستون را تعداد مقاله نامگذاری کنید. کار این ستون این است در زمانی که شروع به نوشتن مقاله می کنید هر کدام از این لغات را استفاده کردید یک شماره به آن اضافه کنید در آینده هنگام بررسی حرکت کاربران در سایت می بینید که به چه کلمات و مطالبی علاقه دارند و از آن به بعد خدمات سایت خود را به آن مطالب متمرکز کنید

:: به کار بردن کلمات کلیدی

قبل از اینکه از کلمات کلیدی خود استفاده کنید باید به لیست خودتان نگاه کنید.  و نحوه ی استفاده از کلمات و ترکیب آنها را بدانید. یعنی به صورت خلاصه باید با نحوه ی به کاربردن کلمات کلیدی آشنا باشید.

در هر صورتی که دامنه ای را ثبت می کنید مطلبی را برای سایت می نویسید شما کلمات کلیدیتان را برای بهینه سازی سایت استفاده می کنید . با رعایت کردن قوانین ساده در این بخش می توانید نتایج خوبی را در موتورهای جستجو به دست آورید . ولی با رعایت نکردن آنها به روش صحیح امکان دارد که سایت شما به صورت هرز در موتورهای جستجو تلقی شود.

مهم ترین نکته این است که آیا متن شما برای یک انسان قابل فهم است؟ اگر اینطور است اسپایدرهای موتورهای جستجو عاشق سایت شما خواهند شد. ولی اگر متن شما به صورتی باشد که کاربر را اذیت کند ممکن است که باعث ریسکی شدن سایت شما شود .

پیشنهاد می کنیم بخوانید  جستجوی عبارات فارسی در نرم‏افزار Foxit Reader

:: جایگیری کلمات

اول از همه این نکته خیلی مهم است که بدانید ربوتهای موتورهای جستجو عاشق مطالب هستند. هربخشی از اطلاعات در زمینه ی یک صفحه را می توان به لیستی از کلمات تبدیل کرد .

نام دامنه یعنی در حقیقت نام سایت ، آدرس صفحات سایت و در آخر نام تیتر صفحات سایت در درون صفحات سایت، متاتگ ، متنی که موتورهای جستجو در زیر تیتر نتیجه نمایش می دهند. تیترها ، نوشته های صفحه و همچنین تگ های آلت (alt image) توسط آن شما به موتورهای جستجو می فهمانید که تصویر راجع به چیست. و در آخر متن لینک هایی که به سایت وارد و خارج می شوند مجموعه ی متن های سایت شما را تشکیل می دهند.

گوگل در هرزمانی که وارد سایت شما می شود تمام این پارامترها را بعلاوه ی لینک های ورودی و خروجی را مورد بررسی قرار می دهد. به صورت خلاصه تمامی لغات مجموعه متنی هستند برای ربوت های موتورهای جستجوگر.

پس اگر در سایتی خواندید که نام دامنه مهم نیست و یا تگ ها کاربردی ندارند آن را قبول نکنید. هر مجموعه نوشته یک شروعی دارد و یک پایانی و همچنین در میان آن! گوگل هرکدام از این مجموعه ها را به صورت جدا بر میدارد و آن را ایندکس می کند. برای مثال کلات کلیدی خود را بعد از in title و in url قرار دهید با این کار نوشته هایی را که فقط در تیترها و یا در آدرس ها قرار دارند را در جستجوها نمایش می دهد و شما می توانید وزن هرکدام از لغات را به دست آورید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.