تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

احمدی نژاد : آمریکا مانع تعامل جوانان ایرانی در فیس بوک و توییتر می شود!

0
امتیاز دهید

فیلترینگ در جمهوری اسلامی از زبان احمدی نژاد

نکته مهم : سایت آموزش فارسی هیچگونه دخل و تصرفی در متن نبرده است و عین متنی است که از سایت عصر ایران کپی برداری شده است. همچنین تنها دلیل قرار دادن این نوشته ، مربوط بودن محتوا به مباحث مطرح شده در سایت آموزش فارسی است. 

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران می گوید؛ در ایران هیچ سانسوری وجود ندارد و جوانان با فیس‌بوک و توییتر تعامل می‌کنند.

به گزارش عصر ایران به نقل از مهر، روزنامه “الیوم السابع” مصر، متن گفتگوی اعضای یک هیئت مصری با محمود احمدی نژاد در جریان سفر ماه سپتامبر آن ها به تهران برای شرکت در کنفرانس بیداری اسلامی را منتشر کرده است.

یکی از اعضای این هیئت مصری در این دیدار درباره “جلوگیری از دسترسی مردم به وسایل ارتباط جمعی جدید از شبکه های ارتباط اجتماعی و برخی سایتهای اینترنتی” پرسیده است.

احمدی نژاد جواب داده است؛

جوانان ما با فیس بوک و تویتر تعامل می کنند، این آمریکا است که تلاش می کند آنها را منع کند یا به سم پاشی روی می آورد، در ایران هیچ کنترل و سانسوری وجود ندارد و جوانان ایرانی با شبکه های ارتباط اجتماعی ارتباط دارند البته به شکل محدود، ما فقط از سایتهای ترویج بی بند و باری جلوگیری می کنیم.

این سخنان در حالی است که هم اکنون سایت های فیس بوک (facebook)، توئیتر (twitter)، یوتیوب (youtube)، فلیکر (flickr)، فرندفید (friendfeed)، اورکات (ourkut)، مای اسپیس (myspace)، نت لاگ (netlog)، زورپیا (Zorpia)،لاست اف ام (last fm) ،دیگ (digg)، تکنوراتی (technorati) و دیگر شبکه های اجتماعی در ایران فیلتر هستند و اگر سایتی مانند گوگل پلاس نیز تاکنون فیلتر نشده است تنها بدلیل استفاده از پروتکل های گوگل است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  تایپ خودکار پیشوند و پسوند www، com، net، org در فایرفاکس

از سوی دیگر افزایش شمار سایت های فیلتر شده در ایران باعث گسترش استفاده از نرم افزارهای فیلتر شکن شده است تا آنجاکه ماه گذشته وزیر ارتباطات محمود احمدی نژاد استفاده از فیلترشکن را جرم و این کار را غیرقانونی دانسته بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.