تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

اختلال در پهنای باند اینترنت کشور

0
امتیاز دهید

Internet-Addiction-Depression

بنا به اظهار سرویس‌دهنده‌های مختلف، پهنای باند دریافتی این شرکت‌ها از زیرساخت، گاه به کمتر از یک سوم کاهش یافته و حتی در مقاطعی نیز تقریبا قطع شده است.

اختلال در اینترنت، دسترسی کاربران به شبکه را دچار مشکل شدید کرده است.

از عصر روز یکشنبه – حدود ساعت ۱۶ – افت سرعت و سپس بروز اختلال در پهنای باند سرویس دهنده‌های اینترنت، موجب نوسان شدید در دسترسی کاربران اینترنت شده است.

مطابق این گزارش، بنا به اظهار یکی از مدیران یک سرویس‌دهنده اینترنت، پهنای باند دریافتی این شرکت از زیرساخت، گاه به کمتر از یک سوم کاهش یافته و حتی در مقاطعی نیز تقریبا قطع شده است.

مدیر یکی دیگر از شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت نیز ضمن تایید این مطلب، اظهار داشت که نوسان پهنای باند دریافتی این شرکت از زیرساخت، آن را تا یک پنجم حد معمول نیز رسانیده است.


این در حالی است که در مقابل تماس‌ها و انتقادات مشترکان این سرویس دهنده‌ها، شرکت ارتباطات زیرساخت،‌ توضیحی در این خصوص ارائه نکرده است.

شایان ذکر است که روز گذشته و همزمان با بروز اختلال در پهنای باند سرویس‌دهنده‌ها، یکی از مدیران زیرساخت خبر از دو برابر شدن پهنای باند اینترنت کشور داده بود.

گفتنی است این اختلال تا لحظه مخابره خبر همچنان ادامه دارد.

زیرساخت پذیرفت
در همین حال، دقایقی پیش، خبرگزاری مهر در گزارشی، خیر از رفع این اختلال به نقل از یک مقام شرکت زیرساخت داد.

به گزارش این خبرگزاری، در حالی که «هم اکنون دسترسی کاربران به شبکه اینترنت با کندی و قطع و وصلی‌های مکرری روبرو است» اما مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت با تایید این اختلال اظهار داشت: «این مشکل هم اکنون برطرف شده است.»

پیشنهاد می کنیم بخوانید  وعده رفع فیلترینگ توییتر محقق می‌شود؟

مطابق این گزارش، شبکه اینترنت کشور از بعدازظهر روز گذشته با اختلالات مقطعی روبرو شد که این اختلال از صبح امروز دوشنبه شدت بیشتری یافته است، و شرکت ارتباطات زیرساخت نیز به عنوان متولی بخش اینترنت کشور از بروز مشکل فنی مقطعی در این شبکه خبر داده است.

محمدرضا فرنقی زاد – مدیر روابط عمومی زیرساخت اظهار داشت: بروز مشکل فنی در شبکه ارتباطات زیرساخت از صبح امروز دوشنبه، اختلال در دسترسی به شبکه اینترنت را به همراه داشته است.»
وی تاکید کرد که با پیگیری کارشناسان فنی شبکه ارتباطات زیرساخت، دسترسی کاربران اینترنت به این شبکه هم اکنون در حالت عادی قرار دارد و اختلالی در این شبکه دیده نمی‌شود.

پیگیری خبرنگار مهر از اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت حاکی از آن است که قطعی اینترنت از بعدازظهر روز گذشته مربوط به زیرساخت اصلی کشور بوده و به درگاه‌های ورود پهنای باند مربوط می شود.

پیش از این معاون بهره‌برداری و مدیریت شبکه ارتباطات زیرساخت در تشریح کندی سرعت اینترنت و دلایل اختلالاتی که هر از چند گاهی در این شبکه مشاهده می‌شود به مهر گفته بود که عوامل مختلفی در بروز این اختلالات نقش دارند و به طور قطع زیرساخت مقصر تمام این اختلالات نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.