تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

ارتش الکترونیک سوریه بعد از تانگو، وایبر را هم هک کرد

0
امتیاز دهید

"وایبر" نرم افزار جاسوسی "صهیونیستها"

تنها با گذشت چند روز از هک شدن اپلیکیشن چت ویدیویی تانگو، ارتش الکترونیک سوریه این بار به سراغ وبسایت سرویس تماس رایگان وایبر رفت و بخش پشتیبانی آن را (به آدرس support.viber.com) هک کرد. این گروه هکر سوری، تصویری را در آدرس فوق قرار داد و نوشت که نتوانسته است کل سیستم وایبر را هک کند.

به گزارش آموزش فارسی از thehackernews، آن‌ها در پیامی که در سایت وایبر قرار دادند به این موضوع اشاره کردند که این سرویس اسرائیلی، کاربرانش را رصد کرده و جاسوسی می‌کند.
در اسکرین شاتی که توسط این گروه هکر از بخشی از دیتابیس وایبر منتشر شده، مشخصاتی مانند شماره تلفن، مدل دستگاه، سیستم‌عامل و آی‌پی کاربران به چشم می‌خورد که از نظر کلی، اطلاعاتی معمول برای چنین سرویسی به حساب می‌آیند.
شرکت وایبر در پاسخ به شیوه هک شدن بخش پشتیبانی سایت خود گفت که این مشکل به واسطه یک حمله ایمیلی به یکی از کارمندان مجموعه‌اش اتفاق افتاده است. در پی این حمله، دسترسی به دو بخش برای هکرها ممکن شده است: پنل پشتیبانی مشتری و پشتیبانی سیستم مدیریت. اطلاعاتی که توسط گروه هکر سوری در سایت وایبر منتشر شده نیز از طریق یکی از این بخش‌ها به دست آمده است.
وایبر تاکید کرده است که هیچ دسترسی‌ای به اطلاعات حساس کاربران ایجاد نشده و پایگاه داده این سرویس هک نشده است.
پیشنهاد می کنیم بخوانید  ترفند جدید برای سرقت اطلاعات ایرانی‌ها در فیس‌بوک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.