تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

استیو جابز مدیر عامل اپل مرخصی استعلاجی گرفت

1
امتیاز دهید

استیو جابز مدیر عامل اپل مرخصی استعلاجی گرفت استیو جابز — مدیر عامل ۵۵ ساله اپل — در روز دوشنبه ۱۷ ژانویه ۲۰۱۱ (۲۷ دی ماه ۱۳۸۹) با ارسال ایمیلی به کارکنان این شرکت اعلام نمود که برای تمرکز بر روی سلامتی خود از این کمپانی مرخصی می گیرد، اما کماکان مدیر عامل این کمپانی باقی مانده و در تصمیم گیری های استراتژیک و اصلی این کمپانی شرکت خواهد نمود.

همچنین در مدت مرخصی استیو جابز، تیم کوک ۵۰ ساله — مدیر عملیاتی اپل و مرد شماره ۲ این کمپانی — زمام امور روزانه اپل را به دست خواهد گرفت.

سابقه بیماری جابز به سال ها پیش باز می گردد. در سال ۲۰۰۴ استیو جابز به کارکنان شرکت اپل اعلام نمود که پزشکان غده ای سرطانی را در لوزالمعده اش تشخیص داده اند و وی به یکی از اشکال بسیار نادر سرطان لوزالمعده مبتلا شده که بسیار خفیف تر از نوع متداول این سرطان است.

بدین ترتیب در جولای همان سال جابز تحت عمل جراحی قرار گرفت و غده سرطانی از لوزالمعده وی خارج شد. پزشکان از شیمی درمانی و پرتو درمانی بر روی جابز استفاده نکردند.

جابز در ژانویه سال ۲۰۰۹ نیز به مدت ۶ ماه مرخصی استعلاجی گرفت و در ماه آوریل همان سال تحت پیوند کبد قرار گرفت. تیم کوک که در غیبت جابز در سال ۲۰۰۴ نیز اکثر وظایف او را به عهده گرفته بود این بار نیز جانشین موقت جابز شد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  باگ بزرگ دیگری در گوشی جدید آیفون ایکس پیدا شد.

حضور استیو جابز در اپل برای این کمپانی بسیار حیاتی است. جابز در سال ۱۹۷۶ همراه با استیو وزنیاک و رونالد واین اپل را تأسیس نمود.

وی در سال ۱۹۸۵ توسط هیأت مدیره از مقام خود برکنار گردید، اما در سال ۱۹۹۷ دوباره به این کمپانی بازگشت. جابز با بازگشت خود توانست اپل را از بحران خارج ساخته و این کمپانی را به اوج برساند. عرضه کامپیوترهای آی مک، پخش کننده موسیقی آی پاد، گوشی های موبایل آیفون، تبلت آی پد، فروشگاه آی تیونز و سرویس App Store از دستاوردهای اپل پس از بازگشت جابز به این کمپانی است.

عرضه این محصولات دستاوردهای مالی بی نظیری را برای اپل بدنبال داشت به گونه ای که این کمپانی در سال ۲۰۱۰ با پشت سر گذاشتن مایکروسافت (از نظر مجموع ارزش سهام) به پرارزش ترین کمپانی فناوری جهان بدل شد.

خبر مرخصی جابز در شرایطی منتشر می شود که بازار سهام آمریکا به مناسبت سالگرد تولد مارتین لوتن کینگ جونیور (رهبر سیاه پوست جنبش حقوق مدنی آمریکا) تعطیل است، اما با انتشار این خبر سهام اپل در بازارهای اروپا تا ۸ درصد سقوط نمود.

امیدواریم استیو جابز — این نابغه بزرگ دنیای فناوری — به زودی سلامت خود را بازیافته و باز هم شاهد نوآوری های وی باشیم.

متن کامل ایمیل استیو جابز را می توانید در اینجا ملاحظه نمائید.

به نقل از موبایل . آی ار

1 نظر
 1. حامی می گوید

  با سلام
  دوست گرامی سایت شما لینک شد.
  لطفا سایت بنده را با نام “سایت آموزشی و تفریحی پی سی دیتا” ثبت کنید.

  http://www.p30data.com

  با تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.