تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

اپل؛ نخستین شرکت در طول تاریخ با ارزش یک تریلیون دلار

اپل در این زمینه از تمامی شرکت‌های جهان جلوتر است و در چند روز گذشته، ارزش سرمایه‌های آن در تالار بورس آمریکا 869 میلیارد دلار محاسبه شد

0
امتیاز دهید

رقابت برای تبدیل شدن به نخستین شرکت یک تریلیون دلاری جهان میان شرکت‌های بزرگ از جمله اپل، آمازون، فیس‌بوک و آلفابت ادامه دارد و در این میان احتمال می‌رود تولیدکننده آیفون در مقابل رقبای خود پیروز شود.

به گزارش مجله خبری تکنولوژی روز و به نقل از گاردین، کارشناسان اقتصادی و سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کرده‌اند طی سال ۲۰۱۸ میلادی شاهد حضور نخستین شرکت جهان با ارزش یک تریلیون دلار خواهیم بود که البته این اتفاق در صورتی رخ می‌دهد که میزان رشد سهام شرکت‌های بزرگ فناوری مانند سال ۲۰۱۷ میلادی طی شود.

اپل در این زمینه از تمامی شرکت‌های جهان جلوتر است و در چند روز گذشته، ارزش سرمایه‌های آن در تالار بورس آمریکا ۸۶۹ میلیارد دلار محاسبه شده و باید توجه داشت که بهای هر سهام اپل تقریباً هر روز در حال افزایش است.

این شرکت -که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیای آمریکا واقع شده است- محبوب‌ترین محصول خود یعنی آیفون را عامل این موفقیت می‌داند و ارزش مجموع سرمایه‌های آن ۱۴۰ میلیارد دلار بیشتر از گوگل برآورد می‌شود.
گفتنی است شرکت گوگل ارزش تمامی سرمایه‌ها و دارایی‌های خود را ۷۲۹ میلیارد دلار اعلام کرده است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  آموزش MVC.NET 3 - قسمت اول

اپل که سال ۱۹۹۷ میلادی زمانی که «استیو جابز» بنیانگذار آن، مدیریت شرکت را در دست داشت، در معرض ورشکستگی مالی قرار گرفته بود. در حالی‌که امروز، با تنها ۱۵ درصد رشد ارزش سهام خود، به عنوان نخستین و تنها شرکت جهان با ارزش یک تریلیون دلاری شناخته خواهد شد.
شایان ذکر است طی سال گذشته ارزش هر سهام اپل ۴۷ درصد بیشتر شد.

روز گذشته، هر سهام اپل با ۱٫۸ درصد افزایش نسبت به هفته پیش، به قیمت ۱۷۲٫۲۶ دلار در تالار بورس نیویورک خرید و فروش شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.