تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

اگر شخص دیگری به اکانت فیس‌بوک شما دسترسی یافت چگونه به آن پی ببریم ؟

2
امتیاز دهید

Facebook-Privacyاولین چیزی که هر فرد در ارتباط با Face book خود می خواهد چه چیزی است ؟ درست است ، شخصی بودن آن . از وقتی که  Face book وجود داشته است ، افراد در مورد شخصی بودن صفحه آن نگرانی داشته اند .

حال مشکل  کجاست؟ از لحاظ تکنیکی ، هیچ جا. در حقیقت در Face book  به ما روشی جهت یافتن اشخاصی که بدون اجازه ما  به اطلاعات Face book دست یافته اند . این چیزی است که شما برای فهمیدن آن علاقه نشان دادید . دستورالعمل من را دنبال کنید . این برای من به چه معناست؟آیا شما تا به حال مضنون شده ایدکه شخص دیگری گزارش شما را در book Face ثبت کرده باشد ؟ این احساس خوبی نیست ، بیشتر به این دلیل که چون  نمی توانید شخص متجاوز به اطلاعات را پیدا کنید عصبانی می شوید . زمانی که شما یک Password راحت برای حدس زدن داشته باشید (مثل خود کلمه Password )، یا اگر شما تصادفاً اطلاعات ذخیره شده خود را روی یک کامپیوتر عمومی در هر جایی جا بگذارید ، هر شخص دیگری به راحتی قادر خواهد بود نام شما را امضا یا  sign کند . مطمناً شما می توانید همیشه Password  خود را تغییر دهید ، اما شما مساله را حل نکرده اید بلکه صورت مساله را تغییر داده اید . من شما را سرزنش نمی کنم ، اما روش دیگری برای مخفی نگه داشتن اطلاعات شما وجود دارد. روش پیشنهادی من به شما : ایجاد یکسری تنظیمات امنیتی در book Face که به شما کمک خواهد کرد تا سریعا هر شخصی را که قصد سوء استفاده از book Face شما را دارد شناسایی شود .

پیشنهاد می کنیم بخوانید  گوگل با پلاس وان، پاسخ لایک فیسبوک را داد

این ویژگی های امنیتی کجایند؟

facebook-security-01

جهت دستیابی به تنظیمات حفاظتی که من تلویحاً به آن اشاره می کنم ، به این مراحل دقت کنید : ابتدا book Face راLog  کنید و بعد دربالای سمت راست صفحه نمایشگر روی Account کلیک کنید . روی صفحه My Account  ، روی  Account  setting کلیک نمایید تا وارد صفحه ی دیگر روید.پایین  همین صفحه بر روی Account Srcurity کلیک کنید تا زیر منوهای آن نمایان شود.

facebook-security-02

حالا شا باید لیستی از تمام کامپیوترها وابزار موبایلی را که به book Face شما دست یافته اند ببینید . (هم موقعیت وهم زمانی که اتفاق افتاده .) به جای یک ادرسIP، تقریبا موقعیت جغرافیایی ابزار نشان داده می شود .(بر اساس ابزار IP) عمل اخیر Account خود را نگاه کنید .

facebook-security-03

 

اگر یک ابزار نا آشنا دیدید ، روی “End Activity”کلیک نمایید. توجه : موقعیت ها و انواع ابزار روی حدسیات بهتر ما ، بر اساس انتقال دهنده بیسیم ISP تاثیر دارند . اگر شما در لیست خود یک ابزار نا آشنا دیدید روی End Activity  کلیک کنید و شما اتوماتیک آن ابزار را قطع می کنید .

facebook-security-04

در ضمن اگر مایل به افزودن یک لایه امنیتی اضافه روی Account خود هستید ، هشدارهای امنیتی روی ایمیل و اس ام اس را فعال کنید .  خصیصه هایی مثل پس وردهای تک زمانه و جستجوگر امنیتی که از پروتکل HTTS استفاده میکند هم دراختیار شما هستند .

تا این جا بیشتر بلد نیستم   :دی

موفق و ایمن باشید

 

2 نظرات
 1. امين می گوید

  من موندم ایرانیا چطوری میرن توی فیس بوک؟ مگه فیلتر نشده ؟

  نکنه همتون فیلتر شکن دارید؟

  شایدم من سوادم کمه!!!! لطفا بمنم بگید

  1. فرجاد می گوید

   درود
   با اجازتون اکثر دوستان از اکانت های وی p ان استفاده می کنن. :دی
   انصافاً هم خیلی از سایت هایی که در دسترس نیستند واقعاً مورد خاصی ندارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.