تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

اینترنت پر سرعت ماهواره ای با قابلیت وبگردی، دانلود و آپلود

0
امتیاز دهید

اینترنت پر سرعت ماهواره ای با قابلیت وبگردی، دانلود و آپلود

بتازگی شرکت آمریکایی ViaSat سرویسی به نام Exede راه اندازی کرده است که خدمات Broadband (باند گسترده) ماهواره ای به کاربران ارائه میدهد و آنها را قادر میسازد در بیشتر نقاط کره زمین از طریق ماهواره به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشند.
این سرویس اولین بار در نمایشگاه CES شهر لاس و وگاس رونمایی شد.
اکنون به لطف ماهواره ViaSat-1 که چند ماه پیش به فضا پرتاب شد و نسل بعدی سیستم های ماهواره ای میباشد و با استفاده از دیش های مخصوص Exede کاربران میتوانند با پرداخت هزینه ای معادل ۵۰ دلار در ماه + ۱۴۹٫۹۹ دلار هزینه نصب اولیه اینترنت ماهواره ای را با سرعت دانلود ۱۲Mbps/ آپلود ۳Mbps در اختیار داشتنه باشند.


این شرکت سرویس هایی با سرعت و هزینه کمتر نیز ارائه کرده است.
بر طبق گفته های وبسایت Cnet نسخه آزمایشی اینترنت ماهواره ای ViaSat در نمایشگاه CES دارای سرعت بسیار بالایی در لود صفحات و نمایش ویدیو بوده و تصویر زیر نماینگر میانگین سرعت متوسط آپلود و دانلود این سرویس است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  گران‌ترین خدمات اینترنتی دنیا در بورکینافاسو!

Excede_pricing_chart

با وجود اینکه بحث راه اندازی اینترنت ملی در ایران بسیار داغ و مورد بحث است و راه اندازی این شبکه در ایران به معنی عدم دسترسی کاربران داخل کشور به شبکه اینترنت جهانی نمیباشد اما اکنون وضعیت نامناسب و بی کیفیت خدمات اینترنت دهی توسط شرکت های تهییه کننده اینترنت (ISP) در داخل کشور باعث نارضایتی بسیاری از کاربران شده است.
حال با ارائه همچنین سرویس هایی در سراسر جهان میتوان امیداور بود که روزی کاربران ایرانی نیز بتوانند طعم خوش اینترنت پر سرعت را با پرداخت هزینه مناسب بچشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.