تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

با پشت سر گذاشتن فایرفاکس، کروم دومین مرورگر محبوب دنیا لقب گرفت

0
امتیاز دهید

Chrome-Firefox-InternetExplorer

شرکت گوگل که تا سال ۲۰۰۸ میلادی وارد بازار جهانی مرورگرهای اینترنتی نشده بود، هم‌اکنون به واسطه ابزار محبوب و معروف کروم عنوان تولیدکننده دومین مرورگر محبوب و کاربردی نزد کاربران جهانی را به خود اختصاص داده است.

آخرین بررسی مرکز تحقیقاتی StatCounter که مرورگر اینترنتی رایگان کروم پس از مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت دومین ابزار محبوب برای گشت‌وگذارهای اینترنتی نزد کاربران جهانی محسوب می‌شود.

مرورگر کروم با این اقدام از رقیب سرسخت خود یعنی فایرفاکس پیشی گرفته و آن را به رتبه سوم این لیست منتقل کرده است.

به گفته کارشناسان مهم‌ترین دلیل موفقیت گوگل کروم سرعت بالای آن نسبت به مرورگرهای رقیب است.

محبوبیت مرورگر گوگل کروم

تا چند سال قبل بازار جهانی مرورگرهای اینترنتی به طور انحصاری در اختیار مرورگر IE مایکروسافت بود که از طریق سیستم‌عامل محبوب ویندوز در اختیار کاربران قرار می‌گرفت. اما با وارد شدن رقبای جدید به این بازار و عرضه گوگل کروم، کاربران برای گشت‌وگذارهای اینترنتی خود قابلیت انتخاب را نیز به دست آوردند و از این طریق موفق شدند مرورگر محبوب خود را برگزینند که در این جریان از محبوبیت IE مایکروسافت به میزان قابل ملاحظه‌ای کاسته شد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  اپل؛ نخستین شرکت در طول تاریخ با ارزش یک تریلیون دلار

به گزارش آموزش فارسی به نقل از وال‌استریت‌ژورنال، طبق آمار موجود، در ماه نوامبر از سال جاری میلادی گوگل کروم صاحب ۲۵٫۷ درصد بازار جهانی مرورگرهای اینترنتی بوده که این رقم اندکی از سهم ۲۵٫۲ درصدی فایرفاکس در دوره زمانی مشابه بالاتر بوده است. در این گزارش آمده است که کروم تنها در سال جاری میلادی ۱۰٫۸ درصد بر سهم خود در بازار جهانی مرورگرهای اینترنتی افزود و در همین جریان از سهم فایرفاکس در این بازار ۵٫۵ درصد و از سهم IE مایکروسافت ۶٫۳ درصد کاسته شد.

لازم به ذکر است که مرورگر اینترنتی IE مایکروسافت هم‌اکنون صاحب ۴۰٫۶ درصد بازار جهانی مرورگرهای اینترنتی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.