تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

بدترین رمزهایی که تاکنون انتخاب شده اند

0
امتیاز دهید

password_star

…  تقریبا از هر نه نفر یک نفر از پسوردى استفاده مى کند که در لیست زیر وجود دارد و از هر پنجاه نفر یک نفر از بیست پسورد اول لیست، استفاده مى کند

آیا می دانستید که اکثر مردم دنیا از تعداد معدودی رمزعبور استفاده می کنند. این مساله مدتها قبل مشخص شده است و پایه کار نرم افزارهای رمزشکن هم همین است. این نرم افزارها حروف الفبا را به صورت تصادفی از a تا z طی نمی کنند، بلکه ابتدا تعدادی رمزعبور خاص که جزو پر استفاده ترین رمزهای عبور می باشند، امتحان می کنند و اگر رمزعبور شکسته نشد، به سراغ روش های تصادفی می روند.

لطفا به عکس زیر نگاهى بیاندازید. در این تصویر ۵۰۰ تا از پر استفاده ترین (یا به عبارت دیگر بدترین) رمزهای عبور تاریخ لیست شده اند. همین اول بگویم، در صورتى که رمزعبور شما در این لیست وجود دارد، لطفا قبل از اینکه به خواندن بقیه این مقاله بپردازید، بروید و آن را عوض کنید! و به خاطر داشته باشید، هر کدام از این پسوردها حداقل توسط هزاران نفر دیگر استفاده شده اند.

رمز عبور

 

گرچه بعید است، کسی خواننده نگهبان باشد و از این رمزهای عبور استفاده کند. ولی اگر خدای نکرده، رمزعبورتان را در این لیست دیدید چندان از خودتان ناامید نشوید، زیرا:

پیشنهاد می کنیم بخوانید  شبکه خانگی کامپیوتری با استفاده از خط تلفن

“… تقریبا از هر نه نفر یک نفر از پسوردى استفاده مى کند که در لیست زیر وجود دارد و از هر پنجاه نفر یک نفر از بیست پسورد اول لیست، استفاده مى کند.”

در نگاه بیشتر به این لیست مى توانید پسوردهاى جالب و به ظاهر نایابى پیدا کنید، که در آنها فرد سعی کرده است تمام هوش خود را هنگام انتخاب رمزعبور بکار ببرد. اما به خاطر داشته باشید، هوش انسان ها در موارد زیادى مانند یکدیگر عمل می کند و قابل پیش بینى است. براى مثال توجه شما را به موارد زیر جلب می کنم:

‏ncc1701 شماره کشتى فضایى در فیلم جنگ ستارگان

‏thx1138 نام فیلم اول جرج لوکاس در سال ١٩٧١

‏qazwsx که از دکمه هاى سمت چپ صفحه کلیدهای معمولى به دست مى آید.

۶۶۶۶۶۶شش تا شش

۷۷۷۷۷۷۷ هفت تا هفت

‏ou812 عنوان یک آلبوم معروف در سال هاى ١٩٨٨

۸۶۷۵۳۰۹ شماره اى که در آهنگ تامى توتنه در سال ١٩٨٢ تکرار مى شود. این آهنگ باعث شد تعداد زیادى تلفن به شماره ۸۶۷۵۳۰۹ زده شود و افراد سراغ جنى را بگیرند.

منبع : نگهبان

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.