تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

برای افزایش کامنت چه کنیم؟

0
امتیاز دهید

comment

عموما بلاگ‌نویس‌ها روی ترافیک بلاگشان تمرکز می‌کنند، چرا که برای جذب تبلیغات، تعداد بازدیدها و آمار بازدیدکنندگان از صفحات عامل بسیار مهمی‌ محسوب می‌شود. هرچند بیشتر بلاگ‌نویسان موفق عقیده دارند پرداختن به این قضایا مهم نیست و ساخت یک اجتماع باید هدف اصلی باشد. اولین قدم برای ساخت این اجتماع، جذب کامنت‌هایی با کیفیت بالاست. در این مقاله سعی شده است مهم‌ترین راهکار‌ها برای رسیدن به این منظور ارائه شود.

خوانندگان را درگیر محتوا کنید

این مهم‌ترین گام است. محتوایی که خواننده را درگیر خود نکند، قادر نخواهد بود کامنت هم بسازد! حتی اگر از زیباترین تم‌ها و افزونه‌ها در بلاگ خود استفاده کرده باشید.

 

 

سوال طرح کنید

افراد علاقه دارند در موضوعات خاص نظر بدهند و دانش خود را با بقیه به اشتراک بگذارند. سعی کنید با مطرح کردن سوالاتی مثل «نظر شما درباره طراحی دوباره لوگوی MySpace چیست؟» یا «چه نرم‌افزاری برای فاکتورنویسی پیشنهاد می‌کنید و چرا؟» به آنها این فرصت را بدهید. مطمئنا بازخورد این کار بیشتر از پست‌ها یا مقالات ساده است و البته شاید هم چیزی به دانش‌تان افزوده شد!

 

مقالات جدال برانگیز بنویسید

این شیوه، راهی مطمئن برای جذب کامنت است، فقط کافی است کمی‌ نکته‌بین باشید. اگر یک نظر قوی درخصوص موضوعی دارید، آن را بزرگ بنویسید. البته توهین نکنید یا هر پستی را برای بحث پیش نکشید، چرا که برای همه شرکت‌کننده‌ها خسته‌کننده می‌شود. در نهایت برای جلوگیری از برخوردهای احتمالی به حریم خود و دیگران بها بدهید.

 

مدیریت کامنت‌ها

کامنت‌هایتان را تحت کنترل بگیرید و حواستان به هرزنامه‌ها باشد.

 

جواب کامنت‌ها را بدهید

بازدیدکنندگان خوشحال می‌شوند که کامنت‌شان خوانده شود و شما آنها را بشناسید. پاسخ دادن به تمام کامنت‌ها، یا دست‌کم آنهایی که مستحق پاسخ هستند، دلگرم‌کننده است و توجه شما را نشان می‌دهند و احتمال تعامل با خوانندگان‌تان را در آینده افزایش می‌دهد.

 

با هرزنامه‌ها بجنگید

سعی کنید افزونه‌ای (برای مثال Akismet )‌ روی بلاگتان نصب کنید که بتواند با هرزنامه‌ها مقابله و آنها را حذف کند. در این صورت می‌توانید وقت بیشتری صرف اداره بلاگ‌تان کنید. همچنین مرتبا به بررسی بخش هرزنامه محیط مدیریت کامنت بلاگتان بپردازید تا کامنت‌های کاذب را شناسایی کنید.

برای کامنت‌ها یک سیاست داشته باشید

لزوما نیازی نیست سیاست را خودتان به وجود آورید. اجازه دهید بازدیدکنندگان تصمیم بگیرند چه چیزی در بلاگ شما قابل قبول است. به هر سیاستی که بر بلاگتان حاکم است اعتماد کنید و آمادگی در پیش گرفتن هر سیاست و خط‌مشی جدید را داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  جلوگیری از Restart خودکار سیستم پس از به‌روزرسانی ویندوز ( ویندوز )

 

کامنت را برای پست‌های قدیمی ‌ببندید

فعال گذاشتن محیط کامنت‌گذاری در پست‌های قدیمی، نگهداری بیشتری می‌طلبد. اگر می‌خواهید همه چیز را مرتب نگه دارید، این شیوه اصلا گزینه‌ای مناسب نیست.

 

کامنت‌گذاران را به تعامل تشویق کنید

عکس‌العمل نشان دادن به مقالات، بسیار خوب است ولی این که خوانندگان را به تعامل با همه مقالات ترغیب کنید از آن بهتر است! این بهترین راه برای به راه انداختن بحث و ساخت روح واقعی اجتماع است.

 

یک سیستم رتبه‌دهی به کامنت نصب کنید

یک سیستم کامنت‌گذاری فوق‌العاده چیزی بود که به سایت Reddit برای موفق شدن کمک کرد. با نصب یک سیستم مشابه روی بلاگ‌تان، خوانندگان، بخشی از کار اداره کردن بلاگ را برای شما انجام خواهند داد. اگر این قابلیت را روی بلاگتان می‌خواهید داشته باشید، وردپرس یک افزونه بسیار خوب برای این منظور دارد: Comment Rating.

 

به خوانندگان اجازه دهید از همدیگر نقل کنند

افزونه «نقل قول کامنت (Quote Comment)» به کامنت‌گذاران کمک می‌کند براحتی و مستقیما از یک رشته بحث نقل قول کنند.

 

محیط کامنت‌ها را جذاب کنید

علاوه بر مواردی که تا اینجا گفته شد، ارتقای واسط کاربری محیط کامنت‌ها هم مساله مهمی‌ است و کامنت‌ها را خواناتر می‌کند.

 

طرح بندی جداگانه برای کامنت‌های نویسنده

تفاوت قائل شدن بین وضعیت افرادی که کامنت می‌گذارند، این بخش را برای پویا بودن راحت‌تر می‌کند و به خوانندگان نشان می‌دهد شما در این بحث شریک هستید. تنظیم این مساله بسیار ساده است. فقط کافی است کامنت‌هایتان را در یک فایل PHP قرار دهید.

 

آواتارها را نمایش دهید

آواتارها به خوانندگان اجازه می‌دهند کمی ‌خودشان را در بلاگ شما نشان دهند. پس به آنها کمک کنید بتوانند آواتارشان را براحتی انتخاب کنند.

 

کامنت‌ها را از پینگ‌بک‌ها (Pingback) جدا کنید

پینگ‌بک‌ها نشان می‌دهند بلاگ شما به دیگر بلاگ‌ها متصل است که امری معمولی است. البته می‌توانند مزاحم هم باشند، چرا که خوانایی آنها را کم می‌کنند. بنابراین پیشنهاد می‌شود آنها را از بدنه کامنت‌ها حذف کنید و در انتهای بخش به صورت گروه دربیاورید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.