تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

برنامه دلجویی Sony از کاربران شبکه آنلاین خود

0
امتیاز دهید

Sony-Logo

در روز یکشنبه , Sony اعلام کرد که بعضی از خدمات PlayStation Network در این هفته مجددا شروع به کار خواهند کرد.امروز سونی توضیحات جامع تری را برای خرابی PSN بیان کرد که نشان میدهد کدام سرویس ها شروع به کار خواهند کرد.

به نقل از Gamespot , مدیر روابط عمومی Sony , آقای پاتریک سیبولد , اعلام کرد که بازی های آنلاین برای PS3 و PSP تا آخر این هفته راه اندازی مجدد خواهند شد.همچنین PlayStation Home و لیست دوستان و قابلیت چت نیز شروع به کار خواهند کرد.

مدیریت اکانت هم در این هفته فعال خواهد شد ولی همه PS3 ها نیاز به آپدیت اجباری سیستم برای تغییر رمز اکانت PSN خود دارند.

در یک کنفرانس خبری در توکیو , معاون اجرایی این شرکت , Kaz Hirai , از قطع شدن PSN طی این روزها عذرخواهی کرد و گفت که سرویس PlayStation Store هفته آینده فعال نخواهد شد و ممکن است که تا آخر ماه (می) فعال شود.

sony_psn_logo

سونی همچنین در مورد این حمله و اقدامات لازم برای پیشگیری از حملات آینده خبر داد.سونی گفت که این نفوذ از طریق دیتا سنتر سونی در سن دیگو , کالیفرنیا , اتفاق افتاده که سونی از FBI منطقه نیز طلب کمک کرده بود.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  عملکرد ۱۰۰ روزه دولت از زبان وزیر ارتباطات

Hirai به یک خبرنگار گفت که هنوز هدف از این نفوذ مشخص نیست.سونی اعلام کرد که در واکنش به این حمله به تعداد فایروال های خود افزوده است و به بهینه سازی سطوح حفاظت داده ها و رمزنگاری ها و اقدامات بیشتر جهت شناسایی حملات نرم افزاری شبکه پرداخته است.سونی یک پست جدید به نام سرپرست امنیت اطلاعات نیز به کادر خود اضافه میکند که مستقیم به شرکت سونی گزارش خواهد داد که اکنون بر عهده shinji hasejima واگذار شده است.

سونی به عنوان تقدیر از صبوری کاربران PSN , که اکنون به ۷۸ میلیون نفر میرسند , نیز برنامه ای با عنوان “welcome back” تدارک دیده است.این برنامه به هر کاربر PSN یک اکانت رایگان یک ماهه PlayStation Plus ارائه خواهد کرد.به هر ناحیه نیز به طور رایگان اجازه دانلود محتوای سرگرمی داده خواهد شد ولی از جزئیات محتوای دانلود تا کنون خبری در دست نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.