تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

بکارگیری isa server به عنوان فایروان در شعبات یک سازمان

0
امتیاز دهید

ISA Server خود به عنوان VPN gateway عمل کرده و یا برای Publish کردن یک VPN Server دیگر عمل خواهد کرد . ارتباط VPN  مذکور  می تواند  در یکی از حالات IPSec tunnel mode. PPTP و یا L2TP/IPSec برقرار گردد.

هر یکاز سرورهای ISa نصب شده در هر یک از شعبات می تواند به عنوان تنها نقطه برقراری  ارتباط آن اداره  با محیط بیرون و یا به همراه سرورهای دیگر و برای Pulish کردن انواع سرورهای موجود در ان ادارات  به کار گرفته شود . استفاده از اتصالات vpn برای برقراری ارتباط بین شعبات مختلف یک سازمان با همدیگر یک راه حل کم هزینه و امن بوده اکه از طریق connectivity Site-to-site VPN  که یک خوصیت جدید در نسخه ۲۰۰۶ می باشد قابل انجام می باشد . در چنین سناریوهایی موارد زیر پیش خواهد آمد .

  • ISA Server خود به عنوان VPN gateway عمل کرده و یا برای Publish کردن یک VPN Server دیگر عمل خواهد کرد . ارتباط VPN  مذکور  می تواند  در یکی از حالات IPSec tunnel mode. PPTP و یا L2TP/IPSec برقرار گردد.
  • ISA Server را می توان برای  انجام عمل StateFul inspection و یا application filtering در مورد  اتصالات VPN مورد استفاده قرار داد . با این کار می توان  تعداد و نوع شبکه هایی که می توانند به منابع شبکه داخلی دسترسی داشته باشند را محدود ساخته و امنیت برقراری ارتباط را تامین  نمود .
پیشنهاد می کنیم بخوانید  مینی پنج خودروی جدید ارائه می کند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.