تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

ترفند جدید برای سرقت اطلاعات ایرانی‌ها در فیس‌بوک

0
امتیاز دهید

facebook

در یک هفته اخیر تبلیغات گسترده ای به نمایه کاربران ایرانی فیس بوک ارسال شده و از آنها خواسته شده با کلیک کردن بر روی لینکی در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کنند.

با کلیک کردن بر روی این لینک و طی کردن چند مرحله شماره ای در اختیار کاربر قرار می گیرد که به عنوان تیکت یا بلیط قرعه‌کشی در اختیار کاربر قرار می گیرد. برای تطمیع و فریب قطعی کاربران همچنین وعده داده شده که جایزه‌ای دو میلیون دلاری هم به برندگان این قرعه کشی اختصاص می یابد.

ولی مساله ای که ثابت می کند این قرعه کشی اقدامی برای سرقت اطلاعات کاربران است درخواست کلمه عبور کاربر در سایت فیس بوک در آخرین مرحله است. با توجه به اینکه در نمونه های مشابه این نوع قرعه کشی ها هرگز از کاربران درخواست کلمه عبور نمی شود چنین اقدامی نشانگر نیت اصلی طراحان این قرعه کشی قلابی است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  میانگین سرعت اینترنت در افغانستان ۸ رتبه بالاتر از ایران است

Facebook_https

همچنین باید توجه داشت که عمدتاً برای افزایش امنیت و عدم تقلب در قرعه کشی های اینترنتی از پسوند ایمن اچ تی تی پی اس برای جلوگیری نفوذ هکر ها استفاده می‌شود که در لینک این قرعه کشی از آن استفاده نشده است.

طی سال های اخیر کارشناسان امنیتی بارها در مورد طراحی برنامه ها و نرم افزارهای ثالث برای کاربران فیس بوک به منظور سرقت اطلاعات شخصی آنها هشدار داده اند و در ماه های گذشته مشخص شده که حتی برخی بازی های بسیار پرطرفدار در این سایت برای انتقال اطلاعات شخصی و عادات و سلائق مشترکان فیس بوک مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.