تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

حساب های بانکی و کلاهبرداران اینترنتی!!!

0
امتیاز دهید

حساب های بانکی و کلاهبرداران اینترنتی!!!

هشدار: حساب های بانکی و کلاهبرداران اینترنتی!!!
از حساب بانکی خود در مقابل کلاهبرداران اینترنتی مواظبت کنید.
اخیرا کلاهبرداران اینترنتی ار عدم توجه و عدم آگاهی افراد سو استفاده کرده و به شیوه مشروح زیر اقدام به کلاهبرداری و سرقت از حسابهای بانکی می نمایند.نحوه عملکرد این شیادان به این صورت است که ابتدا از طرف بانک یک ای میل جعلی برای افراد ارسال می نمایند. متن این ای میل حاکی از آن است که حساب شما بنا به دلایل امنیتی در حال بسته شدن است و چنانچه می خواهید حسابتان همچنان فعال بماند باید از طریق لینک معرفی شده در ای میل مزبور نسبت به فعال کردن آن اقدام کنید.

این در حالی است که با کلیک کردن بر روی لینک معرفی شده ظاهرا تارنمایی مرتبط با بانک ظاهر می شود که طی توضیحاتی از شما می خواهد کلمه عبور و رمزتان را وارد نمایید و چند لحظه صبر کنید تا کد تایید توسط بانک به موبایل شما ارسال گردد و کد اس ام اس شده توسط بانک را در قسمت مربوطه وارد کنید و تایید نمایید.
با انجام اینکار عملا شما انتقال وجه از حسابتان را به حساب کلاهبرداران تایید نموده اید.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  ۱۲میلیون رمز عبور به سرقت رفته گوگل!

لازم به ذکر است کسانی که از این طریق مورد سواستفاده قرار گرفته اند علیرغم مراجعه به بانک ها متاسفانه با جواب مساعدی از سوی بانکها مواجه نشده اند. لذا به دانشجویان گرامی توصیه می شود برای استفاده از خدمات اینترنتی بانک ها فقط و فقط از طریق لینک مربوطه در صفحه بانک خود اقدام به ورود اطلاعات حساب کاربری خود کنند و از پاسخ به ای میل های مشکوک در این زمینه خودداری نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.