تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

خداحافظی اینترنت اکسپلورر ۱۰ با کاربران ویندوز ویستا

0
امتیاز دهید

Chrome-Firefox-InternetExplorer

روز چهارشنبه کمپانی مایکروسافت با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد، آخرین نسخه از مرورگر اینترنت اکسپلورر ۱۰ برای انتشار و استفاده در ویندوز ویستا، ارائه نخواهد شد.

با توجه به “برگه انتشار” موجود در سایت مایروسافت و همچنین، فرآیندی که برای نصب اینترنت اکسپلورر ۱۰ (نسخه نمایش پلتفرم) وجود دارد، تنها کاربران ویندوز ۷ نسخه های ۳۲ و ۶۴ بیتی امکان استفاده از اینترنت اکسپلورر ۱۰ را خواهند داشت.

به گزارش آموزش فارسی ، سایت کامپیوتر ورلد نیز پیش از این نیز اعلام کرده بود که در صورت آماده شدن نسخه نهایی اینترنت اکسپلورر ۱۰ تنها کاربران ویندوز ۷ امکان نصب و اجرای آنرا خواهند داشت.

IE10_dialogue_338

در ۱۴ ماه مارچ، پس از انتشار نسخه نهایی مرورگر اینترنت اکسپلورر ۹، مایکروسافت اجازه استفاده از این مرورگر را به کاربران ویندوز XP نداد. در ادامه همین سیاست، نسخه بعدی مرورگر صفحات وب این کمپانی نیز از ویندوز ویستا پشتیبانی نخواهد کرد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  چگونه سایت‌های تبلیغاتی را از نتایج جستجوی گوگل حذف کنیم

ماه گذشته، “دیان هاکامویچ” مسئول شورای راهبردی تیم اینترنت اکسپلورر مایکروسافت، در اظهاراتی اعلام کرده بود، رقیبان (که مسلماً منظور موزیلا و گوگل است) با ساخت مرورگرهایی که بر روی سیستم عامل هایی مانند مک، لینوکس و ویندوز XP اجرا می شوند، وقت و سرمایه برنامه نویسان خود را به هدر می دهند.

طی روزهای گذشته، سهم بازار مربوط به هر دو سیستم عامل ویندوز xp و ویستا افت داشته است و هر روز به محبوبیت ویندوز ۷ افزوده می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.