تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

در مسابقات هکرها، اینترنت اکسپلورر و سافاری زودتر از دیگران هک شدند

0
امتیاز دهید

Chrome-Firefox-InternetExplorer

در مسابقات هکرها در ونکوور کانادا، مرورگرهای مایکروسافت و اپل، اولین مرورگرهایی بودند که به زانو درآمدند.

مرورگرهای سافاری اپل (Safari) و اینترنت اکسپلورر مایکروسافت (Internet Explorer)، اولین مرورگرهایی بودند که در دام هکرهایی افتادند که شانس خود را برای برنده شدن جایزه های چندین هزار دلاری مسابقه Pwn2Own امتحان می کردند.

این مسابقات در ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر به وقت محلی و بعد از کنفرانس CanSecWest شروع شد که در ۹-۱۱ مارس در شهر ونکوور کانادا برگزار شده بود.

یک گروه از یک شرکت امنیتی فرانسوی اولین افرادی بودند که جایزه ۱۵ هزار دلاری را با نفوذ به مرورگر سافاری برنده شدند. این نفوذ در شرایطی اتفاق افتاد که اپل صبح همان روز ۵۷ آسیب پذیری بسیار خطرناک را برطرف کرده بود.

این اولین بار است که در چهار سال گذشته مرورگر سافاری در دام شخصی غیر از چارلی میلر (تحلیلگر امنیتی صاحب گروه امنیتی مستقل به نام ISE)، افتاده است. وی یکی از نویسندگان کتاب The Mac Hackers Handbook نیز می باشد. وی برنده این مسابقان در سال های ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  اینترنت ملی به بن‌بست رسید

مرورگر IE8 مایکروسافت نیز پیش از همه توسط Stephen Fewer صاحب شرکت امنیتی Harmony Security مورد نفوذ قرار گرفت. وی برای این کار توانست از سد حالت محافظت شده (Protected Mode) بگذرد. این حالت چیزی مشابه sand-box، یک فناوری ضد نفوذ است که برای جداسازی مرورگر از سیستم عامل و دیگر اجزای کامپیوتر به کار می رود.

بعد از این دو مرورگر، موبایل های آیفون ۴ و بلک بری Torch 9800 نیز مورد نفوذ قرار گرفتند. برگزار کننده این مسابقات گفته است که هیچ تلاشی برای نفوذ به کروم، فایرفاکس، اندروئید و ویندوز فون ۷ صورت نگرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.