تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

دیسک های حافظه توشیبا با قابلیت پاک کردن خودکار اطلاعات

0
امتیاز دهید

toshhdd

شرکت توشیبا اولین سری از دیسک های حافظه با قابلیت پنهان سازی خودکار (Self Encrypting) را معرفی کرد.

همچنین این سری از هارد ها می توانند در هنگام وصل شدن به یک میزبان ناشناس، اطلاعات را به صورت خودکار از روی خود پاک کنند.

نسل جدید هاردهای توشیبا به سازندگان کامپیوتر اجازه می دهد تا نحوه ابطال و از بین بردن اطلاعات را با توجه به نیازها و رویدادهای احتمالی کاربر نهایی تعریف کنند.

به گزارش آموزش فارسی به نقل از Computer World، این سری هارد ۲.۵ اینچی با ۷۲۰۰ دور در دقیقه برای انواع کامپیوترهای شخصی ، دستگاه های کپی و پرینتر چند کاره ، سیستم های حسابداری دولتی ، اقتصادی ، پزشکی و همه مراکزی که باید از اطلاعاتشان محافظت به عمل بیاورند در نظر گرفته شده است. هاردهای این سری از حجم ۱۶۰ گیگابایت تا ۶۴۰ گیگابایت قابل تهیه خواهند بود. دارای ۱۶ مگابایت بافر و ارتباط SATA 2.0 هستند که بتوانند تا ۳ گیگابیت در ثانیه اطلاعات را رد و بدل کنند.

وقتی برای اولین بار این هارد ها به کامپیوتر میزبان خود وصل می شوند یک سری تنظیمات و قوانین امنیتی بین هارد و سیستم متبوع وضع می شود. میتوان مشخص کرد که اگر این قوانین امنیتی رعایت نشوند هارد تنها جلوی دسترسی به اطلاعات را گرفته یا به صورت پنهانی بخش های مشخصی از آن را پاک نماید. البته امکان بازیابی این اطلاعات پاک شده توسط سیستم مادر وجود وجود خواهند داشت. ولی میتوان اطلاعات را برای همیشه رمزنگاری شده و غیر قابل خواندن رها کرد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  استیو جابز مدیر عامل اپل مرخصی استعلاجی گرفت

توشیبا از الگوریتم رمزنگاری AES 256-bit در این محصول جدید خود بهره برده و همینطور سامانه ای که به دستگاه اجازه می دهد تا سیستم های میزبان مورد اعتماد را شناسایی و تعیین کند.این هارد ها در ۴ سطح مختلف امنیتی قابل تنظیم کردن می باشند.

در موقعیت های فرضی همچون تحقیقات پلیسی اگر اطلاعات این هارد برای بررسی لازم باشد،سیستم میزبان اولیه می تواند با صدور گواهی این اجازه را صادر کند. در غیر این صورت اطلاعات غیر قابل دسترسی خواهند بود.

نمونه های آزمایشی و محدود این هارد های جدید در چهارک دوم سال میلادی ( از ماه آینده ) و تمرکز ارائه آن به تولیدکنندگان منتخب سیستم های کامپیوتری و شرکت های مستقل فروش نرم افزار خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.