تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

شبکه اینترنت حلال در ایران راه اندازی می شود

0
امتیاز دهید

Location-News-icon

معاون نظارت و هماهنگی در سیاست های اقتصادی معاون اول رییس جمهوری گفت نخستین شبکه اینترنت حلال که از سایت های غیر اخلاقی پاک شده است، برای نخستین بار در ایران راه اندازی می شود.

‘علی آقا محمدی’ با بیان اینکه مقدمات راه اندازی این شبکه در کشور آماده شده است، افزود می توان شبکه اینترنت حلال را توسعه داد و به سایر کشورهای اسلامی و همسایه متصل کرد.

وی با اشاره به ثبت کنسرسیوم ‘ایرانیان نت’ گفت این کنسرسیوم قرار است در زمینه توسعه شبکه فیبر نوری فعالیت کند که در آن صورت شاهد افزایش سرعت اینترنت در کشور خواهیم بود.

آقامحمدی تصریح کرد :

با راه اندازی شبکه اینترنت حلال شاهد تحولات بزرگی در عرصه دولت الکترونیک، تجارت الکترونیک و بانکداری الکترونیک خواهیم بود و تمام خدمات الکترونیکی از طریق این شبکه در اختیار کاربران اینترنت داخلی قرار می گیرد. جای اینترنت جهانی محفوظ است و در کنار اینترنت داخلی ،‌ دسترسی به شبکه جهانی اینترنت همچنان امکان پذیر خواهد بود.

کنسرسیوم «ایرانیان نت»

پیشنهاد می کنیم بخوانید  هشت گام مهم برای ساخت وب سایت

معاون اقتصادی معاون اول رییس جمهوری در مورد کنسرسیوم ایرانیان نت اظهار داشت:‌ ترکیب اعضا این کنسرسیوم هنوز به طور کامل مشخص نشده است.

آقا محمدی گفت این کنسرسیوم دارای مشاور خارجی است و در مرحله نخست فعالیت خود که ۱۸ ماه به طول خواهد انجامید، ۱۰ میلیون کاربر را از طریق فیبر نوری به اینترنت متصل می کند.

وی باتاکید براهمیت تولید محتوا برای اینترنت حلال گفت بخش های مختلف فرهنگی باید در زمینه تولید محتوا برای اینترنت داخلی فعالیت کنند.

استفاده از تجربه چین در راه‌اندازی اینترنت داخلی

آقا محمدی در موردتجربه کشور چین در راه اندازی شبکه اینترنت داخلی گفت: چینی ها برای تولید محتوی مورد نیاز کاربران اینترنت، بطور وسیع به کار ترجمه پرداختند و الان بعد از انگلیسی زبان دوم در اینترنت زبان چینی است.

منبع : ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.