تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

طرح جدید تصویب شده در آمریکا مطابق با افشاگری‌های سه سال قبل اسنودن

با این طرح سازمان جاسوسی آمریکا میتواند انواع مختلف پست‌های الکترونیکی، اسناد و دیگر اطلاعات ارتباطی اینترنتی را بدون اطلاع کاربران جمع‌آوری کند.

0
امتیاز دهید

مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا اخیرا طرحی را به تصویب رساند تا بر اساس آن قدرت دولت نظارت دولت بر بخش‌های مختلف به خصوص مسایل سایبری افزایش یابد.

به گزارش تکتودی به نقل از سی‌نت، قانونگذاران آمریکایی با ۲۵۶ رای مثبت و ۱۶۴ رای منفی طرحی را به تصویب رساندند تا بر اساس آن برنامه‌های سازمان جاسوسی آمریکا (NSA) بتواند به صورت گسترده‌تر و دقیق‌تر اطلاعات ارتباطی مردم را در اینترنت را مبتنی بر اهداف امنیت ملی جمع‌آوری کند.

این قانون که طرح اولیه آن سال ۲۰۰۸ میلادی به تصویب نرسید اعلام می‌کند دادگاه عالی آمریکا که وظیفه بررسی مسایل امنیت ملی این کشور را برعهده دارد می‌تواند تصمیم بگیرد که در شرایط لازم آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) انواع مختلف پست‌های الکترونیکی، اسناد و دیگر اطلاعات ارتباطی اینترنتی را بدون اطلاع کاربران جمع‌آوری کند و آنها را مطابق با دو طرح بزرگ جاسوسی این کشور یعنی Prism و Upstream مورد استفاده قرار دهد.

  • طرح Prism به گونه‌ای تعریف شده است که اطلاعات موجود در سرویس‌های ارتباطی اینترنتی را به صورت مستقیم دریافت می‌کند.
  • طرح Upstream نیز داده‌های مربوط به مسافران در اینترنت را جمع‌آوری می‌کند.
پیشنهاد می کنیم بخوانید  موسس فیس‌بوک، ثروتمندتر از استیو جابز

این طرح‌ها کاربران در خارج از مرزهای آمریکا را هدف قرار می‌دهند، با این وجود ارتباطات اینترنتی کاربران آمریکایی که با اهداف جاسوسی فعالیت می‌کنند هم زیر ذره‌بین آنها قرار می‌گیرد.

«ادوارد اسنودن» پیمانکار اسبق سازمان جاسوسی آمریکا سال ۲۰۱۳ میلادی برای نخستین بار جزییات این دو طرح را که هم اکنون به تصویب رسیده‌اند به صورت عمومی منتشر کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.