تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

فایل های CSS را برای حفظ پهنای باند خلاصه کنید

0
امتیاز دهید

css

یکی از کار هایی که برای بهینه سازی وب سایت خود باید انجام دهید استفاده از فایل های CSS است این فایل ها به شما کمک می کنند تا حجم کد های HTML را در صفحات خود کاهش دهید. اما گاه این فایل های CSS خود آنقدر بزرگ می شوند که قسمتی از پهنای باند شما را اشغال می نمایند به خصوص اگر یک وب سایت پر بازدید دارید باید حجم این فایل ها را کاهش دهید همینطور اگر در ابتدای راه هستید و می دانید که وب سایتی پر بازدید خواهید داشت بهتر است از حالا فایل های CSS خود را خلاصه کنید فایل های CSS می توانند با تعداد زیادی فاصله های بی مصرف بسیار بزرگ شوند. خلاصه کردن فایل های CSS کاری بسیار خوب است به این روش می توانید حجم این فایل را کاهش دهید.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  زبان برنامه‌نویسی کوانتومی برای ویژوال استودیو

به این ترتیب صفحات شما سریع تر دانلود می شوند و راحت تر می توانید آنها را اصلاح کنید. به عنوان مثال می توانید کد ها را به صورت زیر بنویسید:

۱٫    margin: 2px 1px 3px 4px (top, rightright, bottombottom, left)

به جای اینکه به این صورت بنویسید:

۱٫    margin-top: 2px;
۲٫    margin-right: 1px;
۳٫    margin-bottom: 3px;
۴٫    margin-left: 4px

یکی از راه هایی که می توانید برای خلاصه کردن استفاده کنید استفاده از یک فشرده ساز CSS است راه دیگر آموختن خلاصه نویسی این فایل هاست. ولی آنچه مهم است این است که بدانید این فایل ها بسیار مهم هستند چون با لود شدن هر صفحه وب سایت شما فایل CSS مورد نظر هم لود می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.