تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

فراخوان لنوو برای تعمیر لپتاپ های معیوب

0
امتیاز دهید

لنوو می گوید: لپ تاپ های  Think Pad X1 Carbon فروخته شده شامل باتری هایی می شوند که می توانند بیش از حد گرم شوند و به دستگاه آسیب برسانند.حتی احتمال آتش گرفتن این باتری ها نیز وجود دارد!

این مشکل،مشکل فنی باتری نیست، بلکه یک خطای تولید است. پس از دریافت چندین گزارش از لپ تاپ ها با باتری های معیوب، این شرکت طی چند هفته گذشته این موضوع را بررسی کرده است.

این باعث شد که یک پیچ موجب این مشکل شود.این قطعه در بسیاری از این لپ تاپ ها باقی مانده است. پیچ می تواند بین باتری و پوشش ایجاد شود تا آسیب فیزیکی ایجاد کند. قطع کردن یک باتری از مدار باعث ایجاد پارگی و تمام انرژی ذخیره شده خود را به عنوان گرما آزاد سازد.

Lenovo گزارش می کند که هیچ گزارشی از صدمات و یا آتش سوزی در دست نیست. به دلیل این مشکل باتری به سادگی به وسیله گرما آسیب نمی بیند،با این حال، اگر شما لپ تاپ خود را تعمیر نکنید، ممکن است آتش سوزی رخ دهد.به این دلیل و از آن جایی که شما نمی خواهید در معرض خطر باشید،باید این مشکل را رفع کنید!

آخرین ایراد مهم باتری در این مدت،مربوط به Galaxy Note 7 سامسونگ بود که دو دلیل متفاوت داشت. اولین دلیل این بود که باتری بد در آن گوشی تا حدی شبیه مسئله Lenovo است. سامسونگ از یک باتری استفاده کرد که کمی برای پوشش بزرگ بود، و در نتیجه باعث خسارت به لبه ها شد. این ناسازگاری در نهایت موجب کوتاه شدن سلول های داخلی شد. نقص دوم نکته نوت ۷ به علت ضعف جوشکاری و عایق در داخل باتری بود که مشابه با مشکل Lenovo نیست.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  ایمیل یاهو اینترفیس جدید خود را معرفی کرد

 

 

Lenovo می گوید که این فراخوانی شامل نسل پنجم لپ تاپ های ThinkPad X1 که بین دسامبر ۲۰۱۶ و نوامبر ۲۰۱۷ فروخته شده است، می شود. این شرکت تعداد ۷۸،۰۰۰ دستگاه از این رایانه ها را در ایالات متحده و ۵،۵۰۰ دستگاه دیگر در کانادا فروخته است.

مشخص نیست که آیا همه ی این واحدها پیچ خورده اند یا نه، اما چیزی نیست که ارزش ریسک و به خطر افتادن داشته باشد.

این شرکت از آن زمان که متوجه مشکل شد،تغییر فرآیندهای تولید خود را برای اطمینان از اینکه رایانه های آینده با یک پیچ باتری در آنها نابود نخواهند شد،در دستور کار قرار داد.

صاحبان لپ تاپ های قابل اشتعال می توانند برای بازرسی و تعمیر رایگان با لنوو تماس بگیرند.

همچنین لنوو دارای یک وب سایت است که به شما کمک می کند تا نزدیکترین سرویس دهنده مجاز را پیدا کنید.

همچنین یک ابزار آنلاین وجود دارد که می تواند تعیین کند که آیا دستگاه شما توسط فراخوانی تحت تاثیر قرار می گیرد.

شما فقط به نوع دستگاه و شماره سریال نیاز دارید (عکس بالا)

Lenovo زمان دقیق برای تعمیرات را نمی دهد، اما می گوید که یک سرویس با حداقل تاخیر زمانی تعیین می شود و لپتاپ شما به سرعت تعمیر خواهد شد.

 

منبع : Extremetech

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.