تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

فیلترینگ به جستجوگر بینگ هم رحم نکرد

0
امتیاز دهید

microsoft-bing

از نخستین ساعات صبح امروز میلیون ها کاربر ایرانی که از مرورگر صفحات وب مایکروسافت اینترنت اکسپلورر استفاده می کردند، اولین صفحه ای که با آن مواجه شدند چیزی نبود بجز صفحه آشنای فیلترینگ مخابرات ایران.
بینگ (به انگلیسی: Bing) یک موتور جستجو متعلق به شرکت مایکروسافت است که پیشتر با نام‌های لایو سرچ، ویندوز لایو سرچ و ام‌اس‌ان سرچ شناخته می‌شد.


استیو بالمر در ۲۸ مه ۲۰۰۹ در کنفرانس “همهٔ چیزهای دیجیتال” در سانفرانسیسکوی آمریکا از بینگ پرده‌برداری نمود و این جستجوگر در ۳ ژوئن همان سال به‌طور کامل دردسترس قرار گرفت.
نمایش فهرستی از پیشنهادهای جستجو در زمانی که کاربر واژگان مورد نظرش را تایپ می‌کند و همچنین نمایش فهرستی از جستجوهای مرتبط از جمله تغییرات قابل توجه در بینگ بوده است.
خاطر نشان می سازد، پیش از این نیز تمامی زیر شاخه های فرعی جستجوگر گوگل، بدون هرگونه توضیحی فیلتر شده بودند به نحویکه بجز دامنه دات کام امکان ورود به هیچ دامنه فرعی دیگری وجود ندارد.
طبق یک آمار غیر رسمی و به گفته مشاور قوه قضائیه، تعداد وب سایت های فیلتر شده در ایران در سال ۱۳۸۷ از مرز پنج میلیون صفحه گذشته بود.
به گفته نایب‌رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، مسدود کردن وبگاه‌های اینترنتی در ایران با تصمیم کمیته‌ای تحت نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور نمایندگان صداوسیما، مخابرات و وزارت اطلاعات صورت می‌گیرد و شرکت خدمات ارتباطات داده‌ها مجری تصمیم‌گیری این کمیته ‌است.
امید است، فیلتر شدن جستجوگر مایکروسافت تنها یک خطای نرم افزاری باشد.
تکمیل: خوشبختانه جستجوگر مایکروسافت بینگ ساعاتی پیش، از فیلتر اشتباه خارج شد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  پاک‌سازی کامل سرویس‌های ویندوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.