تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

مایکروسافت با پرداخت ۸٫۵ میلیارد دلار، مالک رسمی اسکایپ شد

0
امتیاز دهید

skype

شایعاتی که طی روزهای اخیر پیرامون فروش اسکایپ به غول نرم افزاری مایکروسافت در اینترنت مطرح شده بود، امروز به واقعیت تبدیل شد.

کمپانی مایکروسافت در اطلاعیه ای رسمی که صبح امروز منتشر ساخت، خرید اسکایپ (Skype) را در آینده ای نزدیک به قیمت ۸٫۵ میلیارد دلار مورد تائید قرار داده است.

اسکایپ یک شبکه ارتباطات تلفنی کاربر به کاربر (Peer to Peer) است که توسط “نیکلاس زنشتروم” سوئدی و “جانوس فریس” دانمارکی ایجاد شد. این دو قبلاً در ساخت یک شبکهٔ اشتراک پرونده به نام کازا (به انگلیسی: Kazaa) همکاری داشتند. برنامه اسکایپ تا انتهای سال ۲۰۱۰ میلادی بیش از ۶۶۳ میلیون کاربر عضو داشته‌ است.

Tony-Bates
تونی بیتس از مدیران ارشد اجرایی اسکایپ در حال سخنرانی در CES 2011

شرکت پشتیبانی کنندهٔ این شبکه به نام Skype Group در سال ۲۰۰۵ توسط شرکت ای-بی (به انگلیسی: ebay) خریداری شد. مقر اصلی این شرکت در لوکسامبورگ قرار دارد و شعبه‌هایی نیز در لندن، پاریس، تالین و پراگ دارد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  استیو جایز شخصاً بر روی طراحی آیفون جدید کار کرده بود

طبق اخبار منتشر شده، این حرکت بزرگ توسط مایکروسافت باعث بهبود شبکه های ارتباطی مبتنی بر صوت و تصویر می شود. همچنین این قرار داد به اسکایپ کمک می کند به سطح تجاری بالاتری دست یافته و پایه شبکه های خود را تقویت نماید.

هم اکنون این قرارداد جهت نهایی شدن مراحل قانونی و اداری خود را طی می نماید.

مایکروسافت قصد دارد از اسکایپ و میلیونها کاربری که از خدمات آن استفاده می نمایند برای دیگر محصولات خود استفاده نماید. بطور مثال، قرار است از اسکایپ در وسایلی مانند xBox ، Kinect و یا Windows Phone اسفاده شود. همچنین مایکروسافت قصد دارد کاربران اسکایپ را از طریق Lync ، Outlook و xBox Live به یکدیگر متصل نماید.

قراردادر خرید اسکایپ یکی از بزرگترین و مهمترین خریدهای کمپانی مایکروسافت به حساب می آید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.