تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

مایکروسافت دکمه استارت ویندوز ۸ را حذف کرد

0
امتیاز دهید

ویندوز ۸

به گزارش آموزش فارسی به نقل از The Verge، مایکروسافت در یک اقدام جسورانه دکمه سنتی شروع (Start) که تا پیش از این در تمام نسخه های سیستم عامل ویندوز وجود داشت را از ویندوز ۸ حذف کرده است.
دکمه ی استارت و منوی مربوط به آن اولین بار در ویندوز ۹۵ معرفی شد و قدمتی ۱۵ ساله دارد، اما ظاهراً اینبار مایکروسافت قصد دارد هر دو این گزینه ها را در نسخه نهایی ویندوز ۸ خود که قرار است در اواخر سال جاری میلادی ارائه شود، حذف کند.


در عکس جدیدی که اخیراً توسط یک وب سایت چینی منتشر شده است و به احتمال زیاد مربوط به نسخه “Consumer Preview” ویندوز ۸ به شماره برچسب ۸۲۲۰ است، با یک دکمه استارت کاملاً متفاوت روبرو هستیم.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  پیام‌رسان مخصوص گوگل عرضه می‌شود

در نسخه های قبلی ویندوز ۸ شاهد آن بودیم که مایکروسافت برای همسو کردن طراحی ویندوز ۸ به مدل مترو (Metro) دکمه ها و منوها را مسطح طراحی کرده بود و اکنون اینکار را با برداشتن دکمه همیشگی استارت به مراحل نهایی نزدیک می سازد.
خوشبختانه به گفته یک منبع نزدیک به مایکروسافت، درست است که دکمه استارت حذف شده اما همچنان امکان استفاده از قابلیت های آن وجود دارد. بنحویکه مایکروسافت در لبه های صفحه نمایش ویندوز گزینه های جدیدی را افزوده که با کلیک موس به نمایش در خواهند آمد.

ویندوز ۸

هرچند که امکان دارد بعدها مایکروسافت بنابه درخواست مشتریان مجدداً دکمه استارت را ویندوز ۸ بازگرداند اما آنچه مسلم است آنکه نسخه نهاییی ویندوز ۸ در ابتدای انتشار خود بدون دکمه استارت خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.