تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

متد کسب مهارت برای مهندسان اپل

0
امتیاز دهید

متد کسب مهارت برای مهندسان اپل

بدون شک تبدیل شدن به یکی از اعضای مهندسان اپل مهیج ترین شغل در دنیای صنعت و تکنولوژی است، اما نباید انتظار داشته باشیم که در هفته ی اول کار، بر روی آیفون ۵ و یا دیوایس های دیگر کار کنیم.
به نظر می رسد مرکز کار اپل در Cupertino دست به اقدامی زده بودند تا محصولات اپل به بالاترین کیفیت خود در سال های پیشِ روی خود داشته باشد، به این صورت که مهندسانی که به تازگی استخدام می شوند، چه سابقه ی کاری در سطح بالا داشته باشند و یا آماتور باشند، باید در طول چند ماه بر روی ساخت محصولات آزمایشی و یا به اصطلاح Fake کار کنند تا در حد قابل قبولی در این حرفه ماهر شوند و مورد اعتماد مسئولان قرار گیرند.


این خبر از آنجا مطرح شد که یک کارمند سابق اپل، به اسم Adam Lashinsky در یک مصاحبه این واقعیت ها را بیان کرد و درباره ی وسواس و دقت بالای به کار رفته در تولید محصولات اپل سخن گفت. همچنین این مصاحبه توسط Inside Apple book منتشر شد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  استیو جایز شخصاً بر روی طراحی آیفون جدید کار کرده بود

یکی از دوستان من که مهندس ارشد اپل ( است یا بوده است)، مطمئن هستم که او برای به دست آوردن مهارت در حرفه شغلی خود در طول ۹ ماه بر روی محصولات آزمایشی یا Fake کار می کرد تا توانسه بود اعتماد مسئولان را جلب کند؛ این خیلی زیاد است.

داشتن این تعداد کثیر از کارمندان که وقت زیادی را برای این دوره ی حرفه ای می گذرانند اتلاف وقت یا گشتن نیروی کار نیست، چرا که اپل با این ترفندها توانسته است به این مقام کنونی دست یابد.
این کارمند همچنین اظهار داشت:

یک نمونه ی بارز از این مهندسان خوب و ماهر مدیر عامل کنونی شرکت اپل، Tim Cook است که با گذراندن این دوره ی سخت که کمتر کسی در آن موفق می شود توانسته است به دوران شکوفایی خود دست یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.