تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

مجرمان اینترنتی با گرفتن اطلاعات از خودتان، دست به کلاهبرداری می زنند

1
امتیاز دهید

امنیت اطلاعات

رییس پلیس فتا خراسان شمالی ضمن ارایه هشدارهایی به شهروندان در خصوص جرایم فضای سایبر اظهار داشت: هوشیار باشید؛ مجرمان اینترنتی با استفاده از شگردهایی، ضمن دریافت اطلاعات بانکی شما را خودتان، دست به کلاهبرداری می‌زنند.

 پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: رییس پلیس فتا خراسان شمالی ضمن اعلام این خبر گفت: به تازگی تعدادی از افراد سودجو با ارسال پیامک به تلفن همراه شهروندان با اعلام برنده شدن آنها در طرح‌ها و مسابقات مختلف اقدام به کلاهبرداری از آنها می‌کنند .

وی در خصوص شگرد این این مجرمان گفت: کلاهبردان برای رسیدن به مقصد خود با ارسال پیامکی جهت واریز مبلغ جایزه، درخواست ارسال مشخصات کارت اعتباری با تمامی مشخصات مربوطه را از طعمه خود می کنند.
وی در این رابطه توصیه هایی را به شرح ذیل برای کاهش وقوع اینگونه جرایم در فضای سایبری به شهروندان ارایه داد:
-تحت هیچ عنوان مشخصات کامل کارت اعتباری خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.
-اطلاع داشته باشید جهت واریز و انتقال هر مبلغی به حساب شما بجز شماره حساب یا شماره کارت اعتباری نیاز به هیچ مشخصات دیگری نمی‌باشد.
-در حفاظت از مشخصات کامل کارت اعتباری خود نهایت دقت را بعمل آورید.
پیشنهاد می کنیم بخوانید  عوامل موثر در Google Search Suggest
1 نظر
  1. امیر می گوید

    سلام دوست عزیز بنده خواهان نویسندگی در سایت شما میباشم متاسفانه فرم قابل دانلود نیست لطفا فرم را به ادرس ایمیلم بفرستید تا پر کنم همچنین در سایت قسمت ارتباط با مدیر را نتوانستم پیدا کنم این جا نوشتم ببخشید بنده برای یک سایت بسیار پربازدید هم مطلب مینویسم در هر حالت در خدمتم – لطفا انتظاراتتان را برایم ایمیل کنید – باتشکر
    a3adpoor@gmail.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.