تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

محتوای مجرمانه ی قابل تامل

0
امتیاز دهید

drunk-driving-tweet-idiot

به دفعات درباره منتشر نکردن اطلاعات شخصی بیش از حد نیاز بر روی اینترنت و به ویژه سایت های اجتماعی هشدار داده شده و مطالب مختلف آموزشی نوشته شده است. ولی از قرار معلوم هنوز هم افرادی هستند که به این هشدارها بی تفاوت باشند و یا تا بحال فرصت نکرده باشند تا تعدادی از این مطالب آموزشی را مطالعه کنند.

یکی از این افراد باید یک جوان آمریکایی به نام Jacob Cox-Brown باشد. شب سال نو مسیحی، او هنگام برگشتن به منزل، به دلیل مستی در حال رانندگی با یک ماشین دیگر تصادف کرده ولی بدون توجه به حادثه، محل حادثه را ترک می کند. ولی وقتی به منرل می رسد، دست به اینترنت می شود و یک پیام معذرت خواهی بر روی سایت فیسبوک خود منتشر می کند.

ترجمه : رانندگی در حال مستی، مثل همیشه … ولی با کسی که تصادف کردم، از او معذرت می خواهم

یک ساعت بعد از آغاز سال نو میلادی، او این پیام را روی فیسبوک خود می گذارد. این احتمالاً یک رکورد به حساب خواهد آمد. احمقانه ترین پیام فیسبوک در سال ۲۰۱۳ فقط یکساعت بعد از شروع سال جدید ثبت شد !

پیشنهاد می کنیم بخوانید  ۱۰ موج برتر فناوری در سال ۲۰۱۸، برای آن‌ها که به کار و زندگی خود اهمیت می‌دهند

متاسفانه افرادی زیادی این پیام جوان نابغه را خوانده و بالاخره خبر به گوش پلیس محلی رسید. ظرف چند ساعت، ماموران پلیس زنگ در منزل را زده و او را بازداشت کردند. شاید تنها نوشتن پیام فیسبوک مدرک مجرمانه به حساب نیاید ولی سرنخ بسیار خوبی برای پلیس بود تا بدانند کجا باید دنبال متهم تصادف رانندگی بگردند.

شاید اولین نصیحتی که به ذهن می رسد و باید به اینگونه افراد کرد، همان نصیحت همیشگی باشد که لطفا اطلاعات شخصی خودتان را تا این اندازه در معرض دید و دسترسی عموم قرا ندهید، مخصوصا اگر کار خلافی کرده اید.

ولی در نگاه دوم، اتفاقاً شاید بد نباشد که به این افراد خلافکار نصحیت کنیم که لطفا تمام کنترل ها و محدودیت های فیسبوک خود را غیرفعال کنید تا همه بتوانند از کارهای خطرناک شما باخبر شوند. واقعاً اگر همه هموطنان ایرانی دسترسی به فیسبوک داشتند و اگر همه مثل این جوان آمریکایی اینکار را می کردند، چه می شد !؟

البته اول از همه ترجیح می دهیم که هیپکس اصلاً کار خلاف انجام ندهد ولی …

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.