تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

مزایای به کارگیری استانداردهای وب

0
امتیاز دهید

¤ دسترس پذیری ¤
با تـوجه به این که استانداردهای وب از دسترس پذیری حمایت می‌کنند و بر آورده شدن آن را اجباری می‌دانند پس وب‌سایتی که با این استـانداردها سازگار باشد یک گام به دسترس‌پذیر بودن نزدیک‌تر است. وقتی وب‌سایت شما دارای این ویژگی باشد باشد میلیون‌ها نفر که ناتوانی‌های شنوایی٬ بینایی٬ جسمی و … دارند می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. این به معنای افزایش بینندگان وب‌سایت شماست که امری بسیار مهم است.

¤ Device Independence ¤
Device Independence یکی از مهمترین مواردی است که W3C آن را با جدیت دنبال نموده و در همه‌ی استانداردهای خود لحاظ کرده است. امروزه کاربران با مرورگرها یا تجهیزات مختلفی به اینترنت دسترسی پیدا می‌کنند. رایانه‌های شخصی٬ تلفن‌های همراه٬ رایانه‌های جیبی و تجهیزات و رسانه‌های دیگری که هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند. با بکارگیری استانداردهای وب (مثل CSS) می‌توانید مطمئن باشید که هر کاربری با هر مروگر یا وسیله‌ای می‌تواند بدون هیچ مشکلی وب‌سایت شما را مرور کند.

¤ کاهش پهنای باند مصرفی و افزایش سرعت بارگیری ¤
پژوهش‌ها نشان می‌دهد استفاده از متدهای طراحی مدرن و منطبق با استانداردهای وب می‌تواند حجم صفحات را بین ۲۵ تـا ۵۰ درصد کاهش دهد. کاهش حجم صفحات وب یعنی:
کاهش پهنای باند + افزایش سرعت بارگیری صفحات => هزینه کمتر و افزایش رضایت کاربران.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  تاکسی‌های اینترنتی از Waze استفاده نکنند

¤ سادگی در نگهداری ¤
تفکیکی که استانداردهای وب بین ساختار (structure) و نمایش (presentation) قائلند موجب می‌شود که هرگونه تغییرات با ویرایش شیوه‌نامه(ها) (stylesheet) امکان پذیر باشد این در حالیست که بدون رعایت این استانداردها مجبورید برای اعمال هر گونه تغییرات٬ همه‌ی صفحات را مورد ویرایش قرار دهید یا خود را با کدهای پیچیده درگیر سازید.

¤ تجربه‌ای بهتر برای کاربران ¤
کدهای غیر استاندارد می‌تواند برای کاربرانی که از پلتفرم‌ها یا تجهیزات غیر معمولی استفاده می‌کنند مشکلاتی را ایجاد کند و حتی مانع از دسترسی (یـا خواندن) محتوای صفحات شما شود. اگر وب‌سایت شما با استانداردها مطابقت داشته باشد آنگاه محتوای آن برای تمامی کاربران در دسترس خواهد بود.

¤ سازگاری فوق‌العاده ¤
سایت یا applicationی که مطابق با استانداردهای وب باشد با سایر applicationها سازگاری دارد. این در حالیست که برای applicationهایی نامطابق با استانداردها یا آنهایی که با زبان‌های اختصاصی نوشته شده‌اند می‌بایست زمان و هزینه‌ی زیادی جهت پیدا کردن applicationهای سازگار صرف نمود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.