تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

مهندسان بیشترین اعضای گوگل پلاس

0
امتیاز دهید

Google-Plus

گوگل پلاس شبکه اجتماعی نوپای گوگل تقریباً تمامی رکوردهایی را که قبلاً توسط هر شبکه اجتماعی ثبت شده بود را شکانده است. این شبکه احتماعی تنها در طول ۱۵ روز بیش از ۱۰ میلیون کاربر را جذب کرده است که این آمار به تنهایی نشانگر محبوبیت و مقبولیت گوگل پلاس است که به اعتقاد ما بیشتر این مقبولیت را مدیون نام “گوگل” می باشد.

به تازگی سایتی به نام Find People on Plus  آمار جالبی را از گوگل پلاس منتشر ساخته است که دانستن آن خالی از لطف نیست. این سایت با باررسی ۹۴۷۹۹۶ کاربر به عنوان نمونه، آماری را بر اساس جنسیت، موقعیت جغرافیایی، شغل، محل کار و … منتشر کرده است.

به گزارش صدای ایران، در بخش اول یعنی جنسیت آمار نشان می دهد که مردان بیشتر از زنان به گوگل پلاس علاقه نشان داده اند به طوری که بیش از ۷۳ درصد کاربران گوگل پلاس مذکر و کمتر از ۲۵ درصد مؤنث هستند. این آمار نیز به نوبه خود جالب است چرا که این آمار مهمترین رقیب گوگل پلاس یعنی فیس بوک تقریباً بین مردان و زنان برابر است.

بخش دوم آمار به شغل افراد اختصاص دارد. رایج ترین شغل های افراد در گوگل پلاس به ترتیب مهندسان با ۲۴٫۵۶ درصد، Developer ها با ۱۳٫۵۷ درصد و طراحان با ۱۰٫۷۷ درصد هستند. رتبه های بعدی به ترتیب در اختیار مهندسان نرم افزار، نویسندگان، طراحان وب، Developerهای نرم افزار، برنامه نویسان، عکاسان و هنرمندان است. این آمار نیز بیانگر آن است که افرادی که با تکنولوژی سروکار دارند قسمت بیشتری از کاربران گوگل پلاس را تشکیل می دهند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  رئیس جدید گوگل معرفی شد

در بخش سوم یعنی موقعیت جغرافیایی نیز حاکی از آن است که ایالات متحده امریکا، هند و سری لانکا به ترتیب با ۴۹٫۱۲ ، ۵٫۸۸ و ۴٫۸۹ درصد بیشترین کاربران گوگل پلاس را تشکیل می دهند. رتبه های بعدی به ترتیب در اختیار کشور های نپال، پاراگوئه، بلژیک، کره، انگلستان، پاکستان و بنگلادش است. آمار در قسمت پراکندگی در شهرها نزدیک تر است ، سان فرانسیسکو ، نیویورک و لس آنجلس با ۷٫۸۵ ، ۷٫۳۱ و ۴٫۸۳ پرکاربر ترین شهرهای گوگل پلاس هستند و شیکاگو، سیاتل، واشنگتون، بوستو، آتلانتا، آستین و پرتلند به ترتیب رتبه های بعدی را در اختیار دارند.

آمار جالب دیگر این است که مردان بسیار بیشتر از زنان در گول پلاس به دنبال “عشق” هستند! این آمار در مردان ۹۴٫۰۹ درصد و در زنان تنها ۴٫۹۶ درصد است.

همانطور که مشاهده کردید این آمار بسیار جالب و مفید به نظر می رسد هر چند که گوگل پلاس تازه در اول راه است و این آمار مخصوصاً در قسمت ها جنسیت و موقعیت جغرافیایی احتمالاً تغییر خواهد کرد. آمار جدید بیانگر آن است که هر روزه میزان رشد تعداد کاربران مؤنث گوگل پلاس رو به افزایش است. همچنین به علت اینکه گوگل پلاس در ابتدا تنها در برخی کشور ها ارائه شد آمار موقعیت جغرافیایی در اختیار امریکاست.

 

منبع : صدای ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.