تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

مک بوک پرو های جدید معرفی شدند

0
امتیاز دهید

در روزهای پایانی هفته گذشته، اپل سری جدید مک بوک پروهای خود را معرفی کرد.

نسل جدید مک بوک پرو ها مثل گذشته در سه مدل ۱۳ , ۱۵ و اینچی معرفی شدند. این مدل ها با پردازنده دو هسته و چهار هسته ای عرضه خواهند شد.

مدل ۱۵ و ۱۷ اینچی دارای دو کارت گرافیک می‌باشند و علاوه بر اینها تمامی مدل ها دارای دوربین جلو با کیفیت ۷۲۰p بوده که جهت استفاده از Facetime HD مناسب است.

همان طور که پیش بینی می‌شد، اپل تکنولوژی جدیدی با عنوان Thunderbolt را در مک بوک پرو های جدید مورد استفاده قرار داده است، البته تمامی ما آن را با نام Light Peak می‌شناسیم و اپل نیز طبق سیاست های خاص خود از نام Light Peak استفاده نکرده است.

به طور قطع Thunderbolt انقلابی در عرصه تکنولوژی است که پشتیبانی از صفحه نمایش های با وضوح بالا و رد و بدل کردن Data را تنها از طریق یک پورت ممکن می‌سازد.

Thunderbolt از طریق همکاری و مشارکت بین اینتل و اپل توسعه داده شده است و از همان mini DisplayPort که قبلاً تنها برای اتصال مانیتور های خارجی مورد استفاده قرار می‌گرفت، استفاده می کند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  چرا ای‌نماد دارها بی‌نماد شدند؟

Thunderbolt از دو فن آوری اساسی PCI Express و DisplayPort بهره می برد.

تکنولوژی PCI Express که تمام اطلاعات را با عملکرد بالا به مک منتقل می کند یعنی شما می توانید دستگاه های خارجی مانند RAID ها را به طور مستقیم به MacBook Pro متصل کنید و در عوض از PCI Express بهره می گیرید که این برای اولین بار نوت بوک ها است. با استفاده از PCI Express شما می توانید با یک آداپتور ساده از Gigabit Ethernet و network های فیبری استفاده کنید.

با ۱۰ Gbps توان عملیاتی Thunderbolt می تواند Data ها را ۲۰ بار سریع تر از USB 2 و ۱۲ بار سریع تر از FireWire 800 منتقل کند!

USB 2.0: 480 Mbps
FireWire 800: 800 Mbps
Express Card: 2.5 Gbps
USB 3.0: 5 Gbps

Thunderbolt: 10 Gbps

برای مشاهده بر روی عکس کلیک نمایید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.