تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

نحوه‌ی ویرایش عملکرد و یا غیرفعال کردن دکمه‌ی Backspace در مرورگر فایرفاکس

1
امتیاز دهید
mozila firefox
همان‌طور که می‌دانید فشردن دکمه‌ی Backspace در هنگام مرور صفحات وب در مرورگر فایرفاکس و در محیط ویندوز باعث انجام عمل Back و بازگشت به صفحه‌ی پیشین می‌شود. اما گاهی که قصد ویرایش یک متن در صفحه وب را دارید، به دلیل عدم انتخاب فیلد مورد نظر، با کلیک بر روی این دکمه به صفحه‌ی پیشین بازخواهید گشت و این موضوع آزاردهنده خواهد شد. همچنین اگر از کاربرانی باشید که از لینوکس به ویندوز مهاجرت کرده‌اند باز هم این قابلیت آزاردهنده خواهد بود. چرا که در محیط لینوکس فشردن دکمه‌ی Backspace در فایرفاکس باعث حرکت صفحه به بالا خواهد شد نه بازگشت به صفحه‌ی پیشین. در این آموزش به نحوه‌ی غیرفعال کردن این قابلیت در فایرفاکس و همچنین تغییر عملکرد این دکمه خواهیم پرداخت.

برای انجام این آموزش کافیست :
ابتدا  در نوار آدرس مرورگر عبارت about:config را وارد نموده و Enter بزنید.
حال در صفحه‌ی باز شده در قسمت Search عبارت browser.backspace_action را وارد نمایید.
در لیست نتایج خواهید دید که موردی به نام browser.backspace_action پیدا می‌شود که مقدار (Value) آن به طور پیش‌فرض ۰ است.
اکنون برای غیرفعال کردن کارکرد این دکمه در فایرفاکس، بر روی browser.backspace_action دوبار کلیک کرده و مقدار آن را از ۰ به ۲ تغییر داده و OK کنید. حال به هنگام مرور صفحات وب خواهید دید که با فشردن دکمه‌ی Backspace هیچ اتفاقی نمی‌افتد.
اما برای تبدیل عملکرد این دکمه به همانند آن چیزی که در لینوکس اتفاق می‌افتد، کافی است به browser.backspace_action مقدار ۱ بدهید. خواهید دید که با این کار در صورت فشردن کلید Backspace در هنگام مرور صفحات وب، به جای بازگشت به صفحه‌ی قبل، صفحه اسکرول شده و به بالا حرکت می‌کند. همچنین برای حرکت به پایین صفحه می‌توانید از کلیدهای Shift+Backspace استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  گران‌ترین خدمات اینترنتی دنیا در بورکینافاسو!
1 نظر
  1. موسیقی می گوید

    عالی بسیارخوب بهترین سایت دنیا صدآفرین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.