تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

نحوه جستجوی یک فایل با پسوند خاص در ۴shared

0
امتیاز دهید

4shared_logo_500x480

احتمالاً شما نیز با سایت ۴shared.com آشنایی دارید. ۴shared را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های آپلود و به اشتراک‌گذاری فایل دانست که علاوه بر این که رایگان است از دردسرهای رایج سایت‌های آپلود فایل نیز مبراست. یکی دیگر از امکاناتی که ۴shared را از مراکز آپلود دیگر متمایز می‌کند، قابلیت جستجوی فایل‌های موجود در آن است. به این صورت که شما می‌توانید فایل‌های عمومی آپلود شده در ۴shared را با وارد نمودن نام و پسوند فایل، جستجو کرده و دانلود کنید. این قابلیت به هنگامی که شما در جستجوی یک موزیک یا یک برنامه هستید بسیار به کمک شما می‌آید و شما را از سرگردانی در سایت‌های مختلف نجات می‌دهد. اما قسمت جستجوی ۴shared دارای یک مشکل است و آن محدود بودن پسوند فایل‌های مورد جستجو است. به عنوان مثال اگر شما قصد داشته باشید فایلی با پسوند kgb را جستجو کنید، این پسوند در میان پسوندهای موچود در لیست، وجود ندارد. در این  آموزش قصد داریم به تشریح بخش Search سایت ۴shared بپردازیم و همچنین نحوه جستجوی هر فایل با هر پسوندی را نیز برای شما بازگو کنیم.
ابتدا جهت ورود به بخش جستجوی ۴shared به لینک زیر مراجعه کنید:
http://search.4shared.com
در این صفحه می‌توانید عبارت مورد نظر خود را وارد نمایید و آن را در میان کل فایل‌های آپلود شده جستجو کنید.
اما جهت تنظیمات بیشتر بر روی Search options کلیک کنید. همان طور که می‌بینید در قسمت Type of file پسوندهای فایل‌های مختلف قابل انتخاب است. اما همه پسوندها وجود ندارد. برای حل این مشکل کافی است آدرس زیر را در نوار آدرس مرورگر خود وارد نمایید:

http://search.4shared.com/q/BBQD/1/FileType/Keyword

سپس به جای FileType پسوند مورد نظر و به جای Keyword نام فایلی که قصد جستجوی آن را دارید را وارد کنید.
به عنوان مثال اگر ما در پی فایلی با نام Faedu و پسوند ۷z باشیم، آدرسی که باید در مرورگر وارد کنیم به این صورت خواهد بود:

پیشنهاد می کنیم بخوانید  زیرساخت مدعی شد در هزینه اینترنت کاربران تاثیری یازده درصدی دارد
http://search.4shared.com/q/BBQD/1/7z/faedu
به این ترتیب می‌توانیم هر فایلی را در ۴shared جستجو کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.