تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

نسل جدید خودروهای تویوتا ضربان قلب راننده را مانیتور می‌کنند

0
امتیاز دهید

دو شرکت تویوتا و فورد در حال انجام بررسی‌های گسترده هستند تا از این طریق بتوانند حسگرهای تشخیص سلامت راننده را به نسل جدید اتومبیل‌ها اضافه کنند تا در شرایطی که به عنوان مثال مشکل قلبی یا دیابتی بروز می‌کند خودرو به صورت خودکار در کنار جاده پارک کند و با مراکز اورژانس تماس بگیرد.

«چوک گلاش» مدیر گروه مهندسی تویوتا و مدیر مرکز تحقیقات امنیتی این شرکت خودروسازی در میشیگان اعلام کرد فناوری جدیدی که تولید کرده‌اند می‌تواند ضربان قلب و میزان قند خون راننده را به صورت لحظه به لحظه مانیتور کند و جلوی تعداد زیادی از تصادفات جاده‌ای را بگیرد.

او به نقل از گزارش «سازمان امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا» توضیح داد در سال ۲۰۰۹ میلادی بیش از ۲۰ درصد تصادفات جاده‌ای به دلیل حملات اورژانسی سلامت رخ داده است و در این میان حمله قلبی عامل ۱۱ درصد تصادفات بوده است.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  متد کسب مهارت برای مهندسان اپل

گلاش در این خصوص گفت: «ما بیش از ۳۰ سال در مرکز تحقیق و توسعه شرکت تویوتا انواع مختلف حسگرها را برای جلوگیری از تصادفات جاده‌ای بررسی کردیم و هم اکنون به این نتیجه رسیدیم که سلامت راننده یکی از مهم‌ترین موارد در این زمینه محسوب می‌شود.»
حسگر جدید تویوتا که از سال آینده در نسل جدید خودروهای این شرکت ژاپنی مورد استفاده قرار می‌گیرد به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند احتمال بروز حمله قلبی و حملات دیابتی را پیش‌بینی کند.
این حسگر به سیستم رانندگی خودران متصل شده است تا در شرایط لازم اتومبیل به کنار جاده منتقل شود و به صورت خودکار با مراکز اورژانس تماس گرفته شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.