تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

نسل جدید MacBook Pro ها فاقد درایو نوری خواهد بود

0
امتیاز دهید

هنگامی که اولین نسل مکبوک ایر عرضه شد، اکثر طرف داران اپل از این اقدام که چرا مکبوک ایر را فاقد داریو نوری عرضه کرده است حیرت زده کرد و کاربران از خود پرسیدند که چگونه از DVD و CD های خود استفاده کنیم.

در این جا بود که اولین قدم اپل برای حذف رسانه های فیزیکی در سال ۲۰۰۸ با عرضه اولین نسل مکبوک ایر انجام گرفت.

به دنبال این تغییرات به ظاهر کوچک، اپل توانست سرویس هایی نظیر Mac Appstore و Netflix را عرضه و رونق بخشد، و اکنون هم شاهد پیشرفت روز افزون و استقبال مردم از این تکنولوژی ها هستیم.

با توجه به کنفرانس پیشِروی اپل، شایعات درباره نسل جدید MacBook Pro ها رونق گرفته، شایعاتی نظیر صفحه نمایش رتینا، پردازشگرهای سریع تر، نازک تر شدن بدنه و… .

اما موضوع به سیاست های اپل در جهت حذف رسانه های فیزیکی می باشد، بله، طبق شایعات جدید به دست آمده، نسل جدید مکبوک پروها فاقد درایو نوری می باشند ( CD خور نیستند ) با توجه به این ویژگی، نسل جدید مکبوک پروها بسیار سبک، نازک و قدرتمندتر می شود، چرا که با خالی شدن فضا با حذف درایو نوری، باتری، پردازشگرها و .. می توانند بزرگ تر و قدرتمندتر شوند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  تلگرام به اپ‌استور بازگشت

اپل در سال ۲۰۱۰ توانست با رونمایی از MacBook Air خود که طراحی منحصر به فردی به ان داده بود، دنیای نوت بوک ها را تغییر دهد، طرحی که شبیه به مخروط می باشد و مورد استقبال همگان قرار گرفت. با وجود اینکه مکبوک ایر بسیار سبک و باریک می باشند، اما بسیار قدرتمند است و به وضوح می توان شاهکار مهندسی را در ساخت آن دید و بدون شک این تکنولوژی و یا بهتر آن، ممکن است در مکبوک پرو نسل جدید در نظر گرفته شود.

باید قبول کرد که دیگر وقت خداحافظی با درایوهای نوری می باشد، چرا که با سرویس های جدید اپل، چیز به درد نخوری بیش نیستند و فقط فضای داخل مکبوک را اِشغال می کند.

با توجه به این تصویر به دست آمده، درایو نوری به طور کامل حدف شده است. که به دنبال آن باتری حدود ۳۰% بزرگ تر شده است.، صفحه نمایش رتینا، پردازشگر قوی تر و … مستلزم وجود یک باتری قوی می باشد که با این تحلیل می توان دریافت که این اتفاق مستعد رخ دادن است. استفاده از SSD هم می تواند در سریع تر بودن مکبوک پروهای جدید نقش به خصوصی داشته باشد.

منبع: انجمن آیفون ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.