تک تودِی
فناوری های روز را با ما دنبال کنید

هشدار پلیس فتا: کاربران فضای مجازی مراقب باشند

0
امتیاز دهید

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان در خصوص حفاظت اطلاعات شخصی در فضای مجازی به کاربران هشدار داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ حبیب اله رجبلی در این باره اظهار کرد: سهل انگاری در حفاظت از اطلاعات شخصی، بیشترین تهدید برای کاربران فضای مجازی محسوب می شود.

وی بیان کرد: هر گاه شهروندان عضو سایت خاصی شدند یا این که به عنوان کاربر، دستیابی به سامانه ای برایشان تعریف شد، باید دقت داشته باشند شماره کاربری و رمز عبور آن را در اختیار دیگران قرار ندهند زیرا با قرار گرفتن این اطلاعات در اختیار افراد سودجو، احتمال هر گونه سوء استفاده با نام و مشخصات آنان متصور است.

رجبلی ادامه داد: در این شرایط، هر گونه فعالیت (خواه مثبت یا منفی) با استفاده از رمز شما توسط دیگران به نام شما ثبت می شود چه بسا بارها شاهد تشکیل پرونده های قضایی از این قبیل موارد هستیم.

وی همچنین به کاربران تاکید کرد: اگر بنا به دلایل از ادامه فعالیت در سایت یا سامانه ای که عضو آن هستید منصرف شدید، نسبت به مسدود سازی یا غیرفعال کردن رمز عبور خود، اقدام کنید.

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان همچنین از کاربران خواست تا از در اختیار دادن اطلاعات شخصی خود اعم از تصویر، فیلم، شماره ملی، شماره حساب، رمز دوم، تاریخ انقضا کارت، cvv2 ، شماره دانشجویی، رمز عبور، شماره کاربر، تصویر مدارک شناسابی یا اصل آن ها، کارت های هوشمند و … به افراد ناشناس یا غیر موجه خودداری کنند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید  مجرمان اینترنتی با گرفتن اطلاعات از خودتان، دست به کلاهبرداری می زنند

وی اظهار کرد: در صورت مفقودی هر گونه مدارک شناسایی حتی سیم کارت به ظاهر کم ارزش، به سرعت موضوع پیگیری و اقدامات لازم در خصوص یافتن و یا مسدود کردن آن ها صورت پذیرد.

سرهنگ رجبلی در پایان از کاربران فضای مجازی درخواست کرد: در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا شماره تماس های ۰۱۷۲۱۸۲۴۲۱ و ۰۱۷۲۱۸۲۲۸۲ گزارش کنند.

پلیس فتا (فضای تولید و تبادل اطلاعات) نیروی انتظامی با هدف تامین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور، صیانت از هویت دینی، ملی و ارزش های انسانی جامعه در فتا، حفظ حریم خصوصی و آزادی های مشروع، صیانت از منافع، اسرار و اقتدار ملی در فضای تولید و تبادل اطلاعات، حفظ زیرساخت های حیاتی کشور در مقابل حملات الکترونیک و اعتماد و آسودگی خاطر آحاد شهروندان جامعه برای انجام تمامی امور قانونی از جمله فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به منظور صیانت از حاکمیت و اقتدار ملی، تشکیل شده است.

منبع : ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.